Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zdrcený König: Jsem teď prázdný. Deset sekund a my ztratíme celou Vueltu

Sport

  21:00
FORMIGAL (OD NAŠEHO ZPRAVODAJE) - Skvěle zvládl královskou etapu. Chtěl bojovat o stupně vítězů. Ale v neděli, v krátké a explozivní druhé pyrenejské etapě, přijel Leopold König do cíle na vrcholu Formigal až v poslední skupině, společně s dalšími 90 jezdci - a se ztrátou 54 minut!

Leopold König ve 13. etapě Vuelty. foto: Facebook Sky

Už na 3. ze 118 kilometrů vyprovokoval první dělení pelotonu Ital Brambilla z Etixxu. Vzápětí zaútočil Alberto Contador, chytl se ho Quintana a vytvořila se 14členná silná vedoucí skupina, rychle navyšující náskok.

Za ní dělení pokračovalo. Ve druhé skupině jeli Froome a dva jeho pomocníci, naopak pět dalších jezdců Sky zůstalo až v té třetí. Včetně Leopolda Königa.

Co se stalo, Leo?
Udělali jsme ze začátku jedno chybné rozhodnutí. Pouhých pět nebo deset vteřin nás stálo pravděpodobně celou Vueltu. Jak mě, tak asi i Chrise v jeho boji o titul.

Nebyli jste při rychlém dělení pelotonu po startu etapy ve správnou chvíli na správném místě?
My byli vepředu, ale ze sjezdu se to rozpojilo. Měli jsme tu první skupinu na 10 vteřin, ale možná jsme trošku zpanikařili. A s Chrisem pak zůstali od nás z týmu ve druhé skupině jen dva lidi (Lopéz a Puccio). Prostě chyba.

Vy i další čtyři jezdci Sky jste se propadli do třetí skupiny. A v té už nebyla vůle ostatních týmů s vámi spolupracovat?
Nebyla, nebyla. Chvíli jsme to ještě zkoušeli trochu udržovat, kdyby třeba vepředu Quintana a Contador v první skupině zpomalili, ale oni nezpomalili. Pak už to nemělo cenu. Ty dvě první skupiny jely opravdu naplno. V té naší už nikdo nechtěl jet.

Je to zvláštní, že? Po tolika hodinách práce ztratit Vueltu v jediný krátký okamžik? Přitom jste byl plný sil.
Je to dost divné, cítím se teď takový prázdný. Je to fakt hrozné... 80 nebo 90 hodin trvá celá Vuelta a v deseti vteřinách ji najednou celou ztratíte.

Na to nyní nejvíc myslíte?
Myslím na všech těch 15 etap stresů, na snahu neztratit ani vteřinu navíc. Teď to přišlo vniveč. Mrzí mě to vážně hodně. Ale nechci říkat: to je život. Není to život. Je to sport, pořád jen sport.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Týden plný cen od LOVI
Týden plný cen od LOVI

Soutěžte s námi po celý týden o krásné výherní balíčky pro svoje zlatíčka.

Mohlo by vás zajímat