12. února 2008 14:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zedník ztratil dva litry krve

Richard Zedník odjíždí s rozříznutým krkem na střídačku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Richard Zedník odjíždí s rozříznutým krkem na střídačku. | foto: ČTK

BUFFALO Dva litry krve ztratil útočník Floridy Richard Zedník, kterého v nedělním zápase zasáhl bruslí do krku spoluhráč Olli Jokinen. Z děsivého zranění však hokejista s největší pravděpodobností vyvázne bez následků. Lékaři z nemocnice v Buffalu mu rozříznutou tepnu chirurgicky spravili.

Slovenský útočník nyní leží na jednotce intenzivní péče, ale je při vědomí a s personálem komunikuje.
P>
Ošetřující lékařka Sonya Noorová uvedla, že se neprojevily žádné známky poškození mozku, které při podobných zraněních hrozí. "Vypadá velmi dobře, je vzhůru, orientuje se. Pamatuje si, co se stalo," řekla.

Přestože navzdory velké ztrátě krve nebyl Zedníkův život v bezprostředním ohrožení, měl podle Noorové hlavně velkou dávku štěstí. Jednatřicetiletý útočník, za nímž do Buffala přiletěla manželka Jessica, stráví na jednotce intenzivní péče ještě jeden den. Z nemocnice by mohl být podle lékařů propuštěn na konci týdne.

Bude trvat šest až osm týdnů, než se úplně uzdraví, ale přesto už by rád znovu hrál. Lékařů se ptal, kdy se bude moci vrátit na led.
Lidovky.cz, ČTK