Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman pojede na zahájení olympiády. ‚Nechtěl jsem do Ria cestovat dvakrát,‘ říká

Sport

  16:30
KOSTELECKÁ LHOTA - Prezident Miloš Zeman přijal pozvání na účast při zahájení letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro. Navazovat bude na jeho návštěvu Latinské Ameriky. Zeman to řekl v Kostelecké Lhotě na Rychnovsku na tiskové konferenci při ukončení dvoudenní návštěvy Královéhradeckého kraje.

Miloš Zeman bude takto v srpnu mávat českým sportovcům v Riu. foto: ČTK

„Přijal jsem pozvání předsedy mezinárodního olympijského výboru k návštěvě olympiády v Riu, a protože plánuji návštěvu Latinské Ameriky, tak jsem tam nechtěl jet dvakrát,“ řekl Zeman.

„Jedná se nyní o organizaci mé návštěvy tak, aby navazovala na návštěvu zahájení olympijských her,“ doplnil.

S cestou českého prezidenta do Latinské Ameriky se původně počítalo již na loňský podzim a následně na letošní jaro. Termín ale byl odsunut na léto.

Šárka Strachová přivádí českou výpravu na slavnostní zahájení XXII. zimních olympijských her
Česká výprava přichází na slavnostní zahájení XXII. zimních olympijských her

Ředitel hradního odboru Hynek Kmoníček ČTK již v minulost řekl, že právě kvůli snaze o sladění cesty se zahájením olympijských her. Ty se v Riu de Janeiro uskuteční v srpnu.

Zeman by podle Kmoníčka s největší pravděpodobností měl navštívit Mexiko a Kolumbii. O konkrétních zemích se dnes Zeman nezmínil.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat