4. srpna 2011 20:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zemřel obr z Policejní akademie a bývalá hvězda NFL

Bubba Smith v Policejní akademii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bubba Smith v Policejní akademii. | foto: ČTK

LOS ANGELES Charles "Bubba" Smith, který nejprve zazářil jako hráč americké NFL, a pak navázal neméně úspěšnou filmovou kariérou, zemřel v Los Angeles ve věku 66 let. Podle mluvčího losangeleského policejního vyšetřovatele Eda Wintera byl Smith nalezen mrtvý ve středu ve svém domě v Baldwin Hills.

Okolnosti ani příčina smrti zatím nejsou známé, uvedla agentura AP, ale podle policie se nezdá, že by na nich bylo něco podezřelého.

Smitha, defenzivní štít, v roce 1967 draftovali jako číslo jedna Baltimore Colts. Smith se tak stal prvním černochem, který se stal jedničkou draftu NFL. S Colts vyhrál v roce 1971 SuperBowl, dvakrát si zahrál i utkání hvězd ligy. V roce 1973 odešel na dva roky do týmu Oakland Raiders, kariéru zakončil dvouletým působením Houston Oilers.

Poté se začal objevovat v televizi; nejprve jen reklamách nebo jako host v seriálech, pak dostal několik epizodních rolí ve filmech. Světově ho ale proslavila v roce 1984 postava málomluvného policejního kadeta s obří postavou Mose Hightowera v komedii Policejní akademie.

V sedmidílné úspěšné sérii byl se svou 202 centimetrů vysokou a 120 kilo těžkou postavou jednoduše nepřehlédnutelný. Stejnou roli si zopakoval ještě v dalších pěti pokračování této série.

ČTK, Lidovky.cz

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.