Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ziková o Veselém: Sedět vedle něj na fotbale byl zážitek

Sport

  16:19
PRAHA - František Veselý očima Blanky Zikové, nejznámější fanynky Slavie:

František Veselý. foto: www.slavia.cz

Na Frantu se mi vzpomíná hrozně těžko, protože jsem s ním mluvila ještě ve čtvrtek v sedm hodin večer. Volala jsem mu, že bych potřebovala, aby se mi podepsal na dres. Měl to být dárek k narozeninám. "Je to pro tvého ctitele," povídám mu. Smál se, jestli má vážně ještě nějaké ctitele a já mu říkám: "To víš, že jo, Franto."

Rozloučení s Františkem Veselým

Slavia se se svojí legendou bude loučit při obřadu v pátek 6. listopadu. Fotbalisté nastoupí s černou páskou už zítra v souboji s Příbramí. Minutou ticha bude František Veselý uctěn také při zápase Evropské ligy proti Valencii ve čtvrtek.

Domluvili jsme se, že se sejdeme druhý den ráno na Slavii, dáme si kafe a on se mi na ten dres podepíše. Místo toho mi ráno zvoní telefon a jeho žena mi říká: "Blanko, František za tebou nedorazí." Myslela jsem si, že se pohádali, jenže on umřel. Byl to pro mě ohromný šok. Je mi opravdu hodně smutno.

Takový kluk plný vitality. Nekouřil, nepil a měl takovou postavičku, že by mu ji mohli závidět i současní fotbalisté. To nám neměl dělat.

Fotbal k němu neodmyslitelně patřil celý život. Cením si toho, že když fotbalu nechal, nikdy se nestyděl za žádnou práci. Vstával brzy ráno, rozvážel chlebíčky a jezdil jako taxikář.

Moje nejkrásnější vzpomínka na Frantu je ale z posledního utkání Slavie na Kladně. Mám kolem sebe takovou partu kamarádů, kterým jen většinou nad 80 let, a společně jezdíme na zápasy. Franta mi volal, jestli nemáme v autě místo, jenže neměli, takže jsme se sešli až na hlavní tribuně na Kladně. Jak jsem zvyklá, položila jsem Frantovi přes kolena slávistickou deku, protože byla zima. Podíval se na mě a já mu říkám: "To není všechno. Ještě dostaneš horký čaj s medem." A on na to: "Takhle se o mě nestará ani vlastní žena. To ti teda řeknu."

Sedět vedle něj na fotbale a poslouchat, jak mu vadí, že jsou současní hráči tak pomalí, byl zážitek. Pro mě to byl opravdový fotbalista. Dělník trávníků.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat