Česko - USA 67:88. Češi v úvodním duelu MS zanechali proti obhájcům titulu dobrý dojem

Američan Jayson Tatum se probíjí přes Pavla Pumprlu. foto: Reuters

Aktualizováno
šanghaj - Čeští basketbalisté vstoupili do mistrovství světa v Šanghaji porážkou 67:88 s úřadujícími šampiony z USA. Reprezentace, jež mezi elitou startuje po 37 letech, přišla o šanci na lepší výsledek ve druhé čtvrtině, ve které Američanům podlehla o jedenáct bodů. Zápas jsme sledovali v online reportáži.
  13:51aktualizováno  16:10

Turečtí basketbalisté na úvod MS snadno zdolali Japonce, rozhodli drtivou první čtvrtinou

Český tým dokázal s pětinásobnými mistry světa, kteří se v Číně musí obejít bez největších hvězd NBA, dlouho držet krok.

V úvodní čtvrtině dokonce otočil skóre a ujal se vedení 11:7. Pak ale favorit zabral, ve druhém dějství rozhodl a zbytek zápasu už s přehledem kontroloval.

Online ze zápasu si přečtěte ZDE

Nejlepším střelcem zápasu byl jediný český zástupce v NBA Tomáš Satoranský se 17 body, po třinácti bodech přidali Jaromír Bohačík s Vojtěchem Hrubanem.

Na straně USA si Donovan Mitchell připsal 16 bodů, Harrison Barnes zaznamenal 14 a Kemba Walker 13.

Dalším soupeřem českého týmu na turnaji bude v úterý Japonsko.

Český kapitán Pavel Pumprla při doskoku.
Basketbalisté USA se radují z výhry nad Českem.

Český výběr s pětinásobnými mistry světa, kteří se v Číně musejí obejít bez největších hvězd NBA, většinu zápasu držel krok, ale na senzaci to nestačilo.

V prvním dějství ještě výběr trenéra Ronena Ginzburga otočil skóre a ujal se vedení 11:7, pak ale Američané zabrali a bylo rozhodnuto.

Klíčový náskok si tým USA vypracoval ve druhé čtvrtině, kterou vyhrál 26:15. Po poločase se dlouho hrálo opatrně a během tří úvodních minut padly jen dva koše.

Basketbal - soutěž -banner

Jako první střelecké trápení ukončili Češi a chvíli to vypadalo, že by mohli ještě utkání zdramatizovat. Američané ale nic takového nepřipustili a v závěrečné čtvrtině si vypracovali náskok až o 26 bodů.

USA - Česko 88:67 (17:14, 43:29, 66:48)

Sestava a body Česka: Satoranský 17, Bohačík 13, Hruban 13, Balvín 7, Auda 4 - Peterka 5, Palyza 3, Schilb 3, Pumprla 2, Kříž, Šiřina, Vyoral.

Nejvíce bodů USA: Mitchell 16, Barnes 14, Walker 13.

Fauly: 17:15. Trestné hody: 6/4 - 14/7. Trojky: 10:8. Doskoky: 40:38.