Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlato ze štafety biatlonistů vybojovali Rusové, Češi jedenáctí

Sport

  15:31
KRASNAJA POLJANA (Od našich zpravodajů) - Ondřej Moravec v cílové rovince mával divákům, i když dobře věděl, že si tentokrát nejede pro slavný výsledek. Mimořádně úspěšné vystoupení na olympijských hrách v Soči zakončili čeští biatlonisté jedenáctým místem v mužské štafetě na 4x7,5 kilometrů. V dramatickém finiši si pro zlato dojeli Rusové.

Momentka z mužské štafety na 4x7,5 kilometrů. foto: MAFRA - Michal Sváček

Klíčové momenty se odehrávaly na čtvrtém úseku daleko od míst, kde bojoval český finišman Ondřej Moravec.

Bratři Boeové rozjeli výborně závod pro Norsko, jenže Björndalen navzdory čisté střelbě dvacetivteřinový náskok neudržel, a tak se na závěrečném úseku se začalo bojovat nanovo.

ON-LINE PŘENOS ZDE

Na poslední střelbu přijeli společně čtyři finišmané Norska, Německa, Ruska a Rakouska.

Souboj nervů nejlépe zvládl Němec Schempp. Střílel rychle a přesně, ale Šipulin vyrazil v těsném závěsu za ním. Rakušan Landertinger po jednom dobíjení spěchal za bronzem.

A Nor Svendsen propadl. Nestačily mu ani náhradní náboje, musel na trestné kolečko, a tak bylo jasné, že sestava kolem legendárního Björndalena zůstane bez medaile.

Ve finiši potěšil diváky Šipulin, který se odtrhl od Schemppa získal jedenácté zlato her v Soči pro pořádající Rusko.

Čechům se nezdařil třetí úsek

Českou štafetu, kde nemohl nastoupit nemocný Michal Šlesingr, rozjel Michal Krčmář. Bezchybně odstřílel a na předávku dojel s půlminutovou ztrátou jako desátý.

Podle taktického plánu vyběhl Jaroslav Soukup dohánět manko, jenže v obou položkách minul poslední ranou a zdrželo jej nabíjení. Předávka na 9. místě se ztrátou 40 vteřin znamela, že Soukup vpodstatě jen udržel pozici z Krčmářova rozjezdu.

Naděje na dobré umístění pohasly na třetím úseku, kde se Tomáš Krupčík propadl o tři pozice a ztráta narostla na 2:22 minuty. Ondřej Moravec střelecky obstál, ale dokázal předběhnout už jen jednoho soupeře a do cíle přijel jako jedenáctý.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!