Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zklamaná Kvitová: Fyzické síly bohužel nejsou

B. J. King Cup

  19:22
PALERMO (Itálie) - Česká tenistka Petra Kvitová neskrývala zklamání z toho, že v druhé dvouhře semifinále Fed Cupu v Itálii prohrála s Robertou Vinciovou 4:6 a 1:6 a nedokázala srovnat stav na 1:1.

Petra Kvitová. foto: ČTK

Mrzel ji hlavně úvod, ve kterém mohla třikrát odskočit do vedení o dva gamy. V závěru jí kvůli nedávné nemoci a tréninkovému výpadku docházely síly, věří ale, že do neděle se dá do kupy.

"Hrát proti Vinciové na antuce je velice těžké, ten kurt je opravdu hodně pomalý. Na začátku jsme byly obě hodně nervózní, rozhodovaly maličkosti. A ty já nevyužila. Tím jsem, myslím, ztratila celý zápas," řekla Kvitová novinářům.

Češky jsou krok od vyřazení, Šafářová i Kvitová padly

Světová osmička nedávno prodělala nemoc a tréninkový výpadek se na ní projevil. Před Fed Cupem stihla odehrát jen turnaj v Katovicích, v jehož finále rovněž podlehla Vinciové. "Co se týče fyzických sil, ráda bych měla nějaké navíc. Bohužel nejsou. A tady na té antuce jsou síly potřeba, aby člověk mohl hrát delší výměny. Ke konci už jsem opravdu mlela z posledního," připustila Kvitová.

Na chybějící síly se ale vymlouvat nechtěla. "Největší chyba byla ve mně, nebudu ji hledat nikde jinde," řekla. "Podmínky byly pro obě stejné. Ona byla připravená na mě jako já na ni, bohužel byla připravená asi líp," řekla Kvitová.

Doufá, že v neděli se bude cítit lépe. "Doufám, že do neděle se dám trošku do kupy přes noc," přála si. Zápas ještě nepovažuje za ztracený, byť stav 0:2 Češky nikdy nezvrátily. Otáčet takto nepříznivé skóre je pro Kvitovou ve Fed Cupu nezvyklé. "Asi nikdy se mi to nestalo, je to něco nového. Doufám, že se s tím vypořádám co nejlíp, jak to půjde, a vzbudím se jako nový člověk," usmála se.

Hrála pod prášky, bolí ji rameno

V úvodní nedělní dvouhře nastoupí proti Saře Erraniové a optimismus jí dodává i příznivá vzájemná bilance 4:0. Na antuce ale spolu ještě nehrály. "Zítra (v neděli) je jiný den. Sice u nich doma na antuce to bude hrozně těžké, ale musíme bojovat," řekla.

Česká jednička se dnes hodně natrápila na servisu. Prý to ale nebylo tím, že ji trápí bolavé rameno. "Hrála jsem pod prášky, v tom problém nebyl," řekla Kvitová.

Nevzpomíná si, že by už někdy dříve neudržela v utkání ani jednou podání. "Bohužel se to stalo dnes. Musím říct, že ten začátek nebyl na podání nejlepší. Pak jsem ho trochu zlepšila, bohužel jsem ale zase nevyužila hru zezadu, abych podání udržela," litovala Kvitová.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat