Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlatá atletka Rosolová konečně viděla svůj běh. Na internetu

Sport

  14:07
OSTRAVA - Záznam běhu, který jí na halovém mistrovství Evropy v Paříži přinesl senzační zlato na 400 metrů, si česká sprinterka Denisa Rosolová pořádně vychutnala až na internetovém kanálu YouTube.

Denisa Rosolová (druhá zleva) foto: ČTK

Čtyřiadvacetiletá atletka triumfovala ve francouzské metropoli před necelými dvěma týdny a časem 51,73 sekund pronikla na čtvrté místo české historie. Když si Rosolová na webu přehrávala svůj zlatý závod, musela však oželet český komentář. "Našla jsem si svůj běh s ruským komentářem, a i když ruštině moc nerozumím, pochopila jsem, jak se tam ta komentátorka diví, co to tam ta Rosolová dělá, když jsem předbíhala jejich závodnice," řekla dnes Rosolová novinářům.

Emotivnější byl podle ní ale projev maďarského reportéra. "Znělo to teda pěkně, ale to už jsem nerozuměla ani slovo," usmála se Rosolová. Orlovská rodačka, která závodí v barvách pražského USK, svůj halový titul ještě ani pořádně neoslavila. K první party se však schyluje v Ostravě. "V Paříži se toho moc nestihlo, nějak nebyl čas, ale teď se to chystám oslavit v Ostravě. Kamarádky už se na mě chystají, takže zítra jdeme na to. Musím holky vytáhnout," uvedla někdejší dlouholetá vítkovická závodnice.

Pařížský triumf zapije i s kolegy z tréninkové skupiny kolem trenérky Martiny Blažkové. "To ale až nejdříve za tři týdny, protože teď v pondělí odlítáme na tři týdny na soustředění do Jihoafrické republiky," vysvětlila Rosolová.

Bývalá dálkařka a vícebojařka, která se sprintu naplno věnuje teprve od loňské sezony, už myslí na letní sezonu s vrcholem na mistrovství světa v Jižní Koreji. Pod otevřeným nebem chce na čtyřstovce zlepšit svůj osobní rekord 50,85 z loňské Zlaté tretry.

"Padesát a půl můžu běžet, ale teď už je každá desetina dolů docela záhul. Jednou bych chtěla běžet pod padesát, to je taková meta čtvrtkařek. To už tolik lidí neběhá," zasnila se Rosolová.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat