6. ledna 2008 10:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zlato z MS hokejistů do 20 let získala Kanada

Kanadští hokejisté do 20 let počtvrté v řadě vyhráli zlato na MS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanadští hokejisté do 20 let počtvrté v řadě vyhráli zlato na MS. | foto: Alexandra Mlejnková.ČTK

PARDUBICE Hokejisté Kanady se stali počtvrté za sebou mistry světa v kategorii hráčů do 20 let. Ve finálovém utkání včera v Pardubicích porazili Švédsko 3:2 v prodloužení.

Kanaďané vedli již po první třetině 2:0 a sebevědomě kráčeli za rekordním čtrnáctým zlatem, ovšem Švédsko si vzpomnělo na velký obrat ze vzájemného duelu v základní skupině a v poslední třetině si dokázalo vynutit prodloužení.

O dalším zlatu pro Kanadu však v čase 63:36 přece jen rozhodl Matthew Halischuk. Třetí skončili Rusové, kteří v odpoledním utkání o třetí příčku porazili výběr USA 4:2. Český výběr byl doma pátý.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?