18. prosince 2008 14:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zlatý pár Kateřina a Matt Emmons je v Česku

Láska z manželů Emmonsových přímo vyzařuje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Láska z manželů Emmonsových přímo vyzařuje. | foto: ČTK

PRAHA Možná až půlroční vánoční prázdniny v Česku si udělají manželé Kateřina a Matt Emmonsovi. Dvojice střeleckých medailistů z olympiády v Pekingu dnes přiletěla do Prahy a zároveň oznámila, že se chystá až do června vysadit a jen se v Evropě chystat na rodinné povinnosti. V dubnu by se jim měl narodit první potomek, který by měl přijít na svět v Česku. Bydlet ale hodlají ve Spojených státech a už si i sehnali dům v Minnesotě.

"Byli jsme se podívat po Minnesotě, našli jsme si tam pěkný domeček. Je to malé město, má jenom osm tisíc obyvatel, ale nic nám tam nechybí. Teď jsme tam absolvovali takový seznamovací týden se všemi sousedy," líčila dnes novinářům Kateřina Emmons, která ovšem neprozradila jméno svého nového bydliště. "Je to asi dvě hodiny jízdy na sever od Minneapolisu," naznačila jen.

Mladý manželský pár nakonec zavrhl možnost bydlet na Mattově oblíbené Aljašce a vybral si stát poblíž Velkých jezer, v němž slavný střelec už nějakou dobu žije. "Moc dobře tu vědí, kdo to je, takže nám na olympiádě oběma fandili. Ale jinak budeme mít klid. Domek je stranou od městečka, jsme svým způsobem na samotě. Příjemnější to bude i pro dítě," dodala Kateřina Emmons.

Při nákupu domu nakonec pomohly i prémie, které si oba z Pekingu odvezli. "Olympiádou jsme si na to rozhodně nevydělali, ceny jsou tam o dost jiné. Ale je to mnohem snazší," přiznala Kateřina a přidala i další dobrou zprávu stran materiálního zabezpečení. "Podařilo se nám najít sponzora na další čtyři roky, takže do budoucna snad nebude problém." Spojené státy mají být pro manžele Emmonsovy novým domovem.

Rozhodování určila jazyková bariéra Matta Emmons
"Kdyby byl Matt zvyklý i tady a ovládal češtinu, asi bychom zvažovali možnost bydlet tady.
Ale až třeba jednou skončím a přejdu do fyzioterapie, bude to tam mnohem snazší i pro mne. Přitom to tu máme oba rádi, na Česko jsme nezanevřeli," vysvětluje Kateřina Emmons.

Stejně tak tomu bude i pro potomstvo. "Poblíž v Grand Rapids už máme známé, manželský pár trénující biatlon, který to má taky tak. Jsou to Češi a i jejich tři děti jsou dvojjazyčné. Nejstarší kluk mluví stejně dobře oběma jazyky, a i když jsou ti mladší přece jen silnější v angličtině, pořád se domluví," řekl Matt Emmons.

Sám se prý o češtinu také zdárně pokouší. "Rozumím tak polovinu obsahu, ale závisí to na tématu. Třeba když jsme byli v Pekingu na večeři s Topolánkem a lidmi z olympijského výboru, vůbec jsem nechápal, o čem to mluví," usmál se Emmons. O to víc se prý těší na půlroční dovolenou v Česku, během níž se chce hodně naučit.

Emmonsovi během ní nechtějí dělat téměř nic, jen Matt si naplánoval několik vybraných závodů. "Chceme tu zažít zimu na horách, ale těšíme se i na jaro," vysvětluje manželka, která už ale v listopadu chce znovu stát na střelnici.

Teď ale zápolí s docela jiným problémem - jak skloubit české a americké vánoční tradice. "Budeme asi věšet i punčochy, takže mě vlastně čekají dvě nadílky. V punčoškách sice budou jen drobnosti, ale i ty se počítají," dodala Emmons.

ČTK

PŘÍBĚH: Výsledky v pořádku, přesto nemohu otěhotnět
PŘÍBĚH: Výsledky v pořádku, přesto nemohu otěhotnět

Vždy to vypadá nadějně, ale stále nic. Měřím bazální teplotu, tento měsíc to vypadalo velmi nadějně. Teplota 37,5 a Ms meškala 7 dní. A stejně ta mrška červená přišla. :( Už nevím proč to nejde. Vždy se snažíme v době ovulace i pravidelně celý měsíc a stále nic. Už je mi z toho až smutno.

Najdete na Lidovky.cz