24. března 2014 17:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zmatkářka Soukalová málem ztratila křišťálový glóbus. Našel ho trenér

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká biatlonistka Gabriela Soukalová. | foto: Reuters

PRAHA Biatlonová reprezentace přistála hodinu po poledni v Praze, ale ještě předtím se Gabriela Soukalová v Oslu vyděsila, kam se jí poděla nejcennější trofej, kterou si z finále Světového poháru na Holmenkollenu vezla.

Malý křišťálový glóbus za první místo v pohárovém pořadí vytrvalostních závodů oficiálně přebrala při závěrečné nedělní párty. "Byla jsem při ní plná euforie, že se vidím se všema lidma a že konečně máme čas a můžeme se bavit. Byla tam super atmosféra, úplně rodinná."

Majitelé glóbů si je po slavnostním ceremoniálu mohli odložit na stolek v zadním rohu místnosti, kde však nebyly pořádně vidět. Emil Hegle Svendsen této možnosti nevyužil. "Nalil si do něj pivo a celý večer z něj pil," líčila Soukalová.

ČTĚTE TAKÉ

Jí naopak jeden z organizátorů připomínal: "Gábino, až budeš odcházet, tak nezapomeň, že tady ten glóbus máš." "Ne, to je dobrý, nezapomenu," ujistila ho. Jenže přesně to se stalo. Uprostřed noci vyrazila zpět na hotel - a bez glóbu.

"V šest ráno jsem se na pokoji vzbudila a začal ve mně hlodat divný pocit, že mi něco důležitého chybí. Pak mi to došlo: aha, glóbus nemám. Tak jsem se po něm začala shánět."

Glóbus pohlídal trenér

Obavy, kde tvrdě vybojovaná křišťálová trofej skončila, vyřešil až na snídani trenér Ondřej Rybář: "Já ho mám," potěšil svěřenku. Později s úsměvem líčil. "Radši jsem glóbus odnesl sám. Znám Gábinu, věděl jsem, že to tak bude lepší. Od toho tu jsem, ne?"

Glóbus posléze odplul do Česka trajektem po moři, v péči servismanů. Reprezentanti se naopak vydali domů letecky. "Už mám doma v pracovničce polici, kam si dávám všechny trofeje a medaile, včetně těch olympijských. Tam bude stát," říkala Soukalová.

Ve středu se ještě reprezentanti představí v Jablonci při supersprintu mistrovství republiky, který však bude spíše jen exhibicí před domácím publikem. A o den později se stane hokejovou rozhodčí v Liberci: při přátelském zápase Rybáře a jeho biatlonistů.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.