Žraloci dvakrát prostřelili Haška

9:19
NEW YORK - Hokejisté Detroitu podlehli v úvodním utkání čtvrtfinále play off NHL týmu San Jose před vlastním publikem 0:2. Porážce Red Wings nezabránil ani český brankář Dominik Hašek, jenž pokryl 17 střeleckých pokusů hostujících hráčů.

Dominik Hašek ve dresu Detroit Red Wings foto: Keith SrakocicAFP

O vítězství San Jose se postarali forvardi Matt Carle a Mike Grier, kteří Haška překonali v polovině úvodní třetiny v rozmezí 24 sekund. Carle otevřel skóre v 10. minutě, když zakončil sérii rychlých přihrávek kolem Haškovy branky. "Bing, beng, bum a bylo to tam," popsal situaci s úsměvem útočník San Jose Joe Thornton.

O chvíli později Haška propálil Grier. "Úplně jsme tím umlčeli diváky. Bylo to fantastické," pochvaloval si Thornton. "Rozhodně jsme si představovali lepší začátek. Ale několikrát jsme chybovali a puk skončil v síti," litoval detroitský kouč Mike Babcock.