7. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zranění lokte? Výmluva! Djokovič má pauzu kvůli dopingovému nálezu, říká expertka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse
Novak Djokovič je podle Helene Pelletierové podvodník. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novak Djokovič je podle Helene Pelletierové podvodník. | foto: ČTK/AP

MONTREAL Proč byl Novak Djokovič v roce 2015 a v úvodní půlce roku 2016 prakticky neporazitelný? A proč mu zbytek loňské sezony a celý průběh té letošní nevyšel? Podle někdejší kanadské tenistky a nyní expertky Helene Pelletierové za to nemůže bolavý loket na pravé ruce, kvůli němuž se Srb rozhodl předčasně ukončit sezonu. Ale dopingový nález, který se podle ní rozhodla Asociace tenisových profesionálů „přikrýt“.

Pelletierová během vysílání montrealské rozhlasové stanice 98,5 FM uvedla, že dvanáctinásobný grandslamový vítěz, který vzdal ve čtvrtfinále Wimbledonu duel s Tomášem Berdychem, nevzdal zbytek sezony kvůli zranění lokte.

Nehraje prý kvůli dopingovému nálezu, který má krýt nejvyšší vedení ATP.

„Řada mých přátel, mezi kterými jsou i velmi respektované osoby, říká, že Djokovič má problémy s dopingem. Ti lidé, kteří toto tvrdí, jsou odborníci, kteří pravidelně sledují velké turnaje a rozumí tenisu,“ uvedla Kanaďanka.

Helene Pelletierová.

Helene Pelletierová.

Srb však tvrdí, že má problémy s loktem už rok a půl a dál už přes bolest hrát nešlo.

Osmapadesátiletá expertka však tvrdí, že zdravotní pauza slouží třicetiletému Srbovi k tomu, aby získal důležitý čas.

„Má Djokovič opravdu zdravotní problémy? Nebo jde spíše jen o výmluvu, díky které chce získat čas? Hodně lidí nevěří tomu, že za koncem Novakovy sezony je jeho zraněný loket,“ tvrdí Pelletierová.

„V takovém špatném stavu, aby s ním nemohl hrát, opravdu není. Nějaké potíže určitě má, bolí ho to, ale opravdu tak moc?“ doplnila někdejší tenistka.

Sama ale tvrdí, že svou tezi nemůže potvrdit důkazy, ale opírá se o podobné případy z minulosti.

Wimbledon 2017: Novak Djokovič emotivně slaví vyhraný set nad Adrianem Mannarinem.
Wimbledon 2017: Srb Novak Djokovič v osmifinále.

„Ne, nemám pro svá slova důkaz. Ale už tady něco podobného bylo. Vzpomeňte na Andre Agassiho či Martinu Navrátilovou. Já jen dělám svou práci a předkládám veřejnosti zprávy, které mám k dispozici.“

„Není to nutně můj názor, možná to ani není pravda, ale slyším to ze všech stran,“ dodala Pelletierová.

larJaroslav Šindelář
  • 9Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz