20. prosince 2018 8:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zvířecí boxerský souboj manažerů: v ČNB se do sebe pustí ‚Hroch‘ a ‚Panda‘

Pavel Zahradník (vlevo) a Jan Panáček (vpravo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Zahradník (vlevo) a Jan Panáček (vpravo). | foto: Manažerská extraliga boxu

PRAHA Přijdou po dlouhém dni domů do pěkného domku či bytu, odloží saka, políbí ženy, sednou na gauč a odpočívají.

Tak si jistě lidé představují životy vysoce postavených manažerů nebo špičkových advokátů.

Několik desítek z nich si ale zvolilo jinou cestu. Těžší cestu.

Dvacítka se dnes po 19. hodině představí ve velkém sále ČNB na 31. galavečeru Manažerské extraligy boxu. Dva – Pavel Zahradník (na fotce vlevo) a Jan Panáček (vpravo) – celý program uzavřou titulovou bitvou o pás šampiona „bílých límečků“ v supertíze.

„Trénoval jsem na něj pětkrát až šestkrát týdně, cítím se silný, rychlý, tvrdý,“ tvrdí před soubojem pro Profiboxing.cz šestatřicetiletý vyzyvatel Panáček, přezdívaný „Panda“, který pracuje coby právník ČEZu.

„Jak se cítím já? Silnější, rychlejší a tvrdší,“ kontruje s úsměvem šampion Zahradník alias „Hroch“, Oblastní ředitel poradenské společnosti Fincentrum a.s..

Jak k nim přišli? Panáček částečně díky svému příjmení, částečné díky své povaze. A oba pak zásluhou svých rozměrů.

Dnes se představí ve špičkové formě, devětatřicetiletý Zahradník se 105 kilogramy, jeho rival se zhruba 113. Byly ale časy, kdy atakovali hranici 130 kilo. A s nadváhou bojovali už coby děti. Ostatně to byl důvod, který je přivedl do tělocvičny.

„Dělal jsem s karate, před třinácti lety jsem začal s boxem u Lukáše Konečného. Chtěl jsem se umět zastat druhých,“ vypráví Panáček, který v mládí hrál v divadle. „Jsem exhibicionista,“ směje se.

„Šikana. A také jsem chtěl zjistit, zda ve mně je ten bojovník, protože než jsem začal boxovat, tak jsem se bál dát někomu úder. Pro to, že bych mu ublížil, ale také pro to, že jsem se bál, že to pak bude ještě horší,“ přidává Zahradník.

Proč ale i poté, co se naučili používat pěsti, u boxu zůstali? „Chceš se poměřovat, zápasit, vede tě to k tomu. Navíc ti pomáhá i v práci, cítíš se sebevědomější. Proč bych se měl bát nepříjemného jednání, když se předtím mlátím do hlavy se 140kilovým chlapem?“ vysvětluje šampion. 

A jeho vyzyvatel jen přikyvuje: „Než jsem začal boxovat, tak když jsem dostal ránu, tak jsem přemýšlel, co jsem udělal špatně. Nyní ji nejdříve vrátím a pak až přemýšlím, co jsem udělal špatně.“

Dnes večer se na šest minut stanou soupeři. A budou se mlátit do hlavy navzájem...

„Hlavně, ať to lidi baví a je to hezký zápas,“ shodují se naposledy před akcí organizace, na které se v minulosti představili i další známí právníci v čele s Tomášem Rychlým, nyní soudcem Nejvyššího správního soudu.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz