Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zvláštní zápas Záhlavové-Strýcové. V Německu je doma

Sport

  12:32
STUTTGART - Zvláštní nádech bude mít pro tenistku Barboru Záhlavovou-Strýcovou duel prvního kola Fed Cupu proti Německu. V dějišti utkání ve Stuttgartu našla díky svazku s Jakubem Hermem-Záhlavou útočiště.

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová foto: Reuters

"Stuttgart je v podstatě můj druhý domov. Žijeme tam tak napůl. Bude to trochu zvláštní," řekla Záhlavová-Strýcová před pondělním odjezdem. Její výkony ale prý prostředí neovlivní. "Hrát tam budu normálně jako všude jinde," prohlásila.

Pětadvacetiletá tenistka se za Herma-Záhlavu, který je zároveň jejím koučem, provdala v roce 2006. V prvních pěti letech nalezli útočiště, když zrovna necestovali po turnajích, v její rodné Plzni. "Poslední dva měsíce to máme na půl, ale můj domov je Plzeň," uvedla. V Češku by chtěla žít i po kariéře. "Teď si to v cizině nedokážu představit, ale to je daleko a uvidíme, jak se to vyvine." Byt ve Stuttgartu mají Záhlavovi dvacet minut od haly. Při Fed Cupu ale bude hráčka bydlet s českým týmem v hotelu.

"To je jasný," řekla a jasno měla i o tom, komu "musí" manžel držet v utkání palce. "O tom jsme se ani nebavili." Díky fedcupovému utkání dojde na setkání obou rodin. "Vidíte, to mě ještě ani nenapadlo, ale jo, naposledy se setkali asi před rokem. Můžeme zajít na kafe," uvedla 53. hráčka žebříčku WTA. Tchán a její rodiče pak půjdou fandit.

S manželem máme takovou naší haťmatilku, říká tenistka

S manželem mluví vítězka loňského turnaje v Québeku anglicky, česky a občas se jim do řeči vloudí i německé slovíčko. "Je to taková naše haťmatilka," říkala předloni na Prague Open na Štvanici. "Už to ani moc nevnímám, že mluvíme každý jinak. Někdy je možná těžký mluvit pořád anglicky, ale zvykla jsem si," uvedla tenistka.

Do fedcupového týmu se Záhlavová-Strýcová vrátila loni po čtyřleté pauze a přispěla k triumfu výběru kapitána Petra Pály v semifinále s Belgií. Proti Němkám zahajují české tenistky cestu za obhajobou trofeje. "Je to snad nejtěžší první kolo, co jsme mohly dostat. Mají výborné hráčky, každá z nich hraje jinak a dobře," řekla dvojnásobná vítězka juniorky na Australian Open, kde letos prohrála se Serenou Williamsovou z USA.

V Melbourne se Záhlavová-Strýcová loučila s německými tenistkami slovy: "Tak za týden se uvidíme ve Stuttgartu." V legraci soupeřky i popichovala. "Pár vět jsem jim řekla. Trošku na mě koukaly," smála se.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat