27. června 2014 14:45 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Pokousaný Ital Chiellini brání Suáreze: Trest je nepřiměřený

Otisk zubů na rameni italského fotbalisty Chielliniho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Otisk zubů na rameni italského fotbalisty Chielliniho. | foto: Reuters

PRAHA K tvrdému trestu pro uruguayského fotbalistu Luise Suáreze se poprvé vyjádřil italský obránce Giorgio Chiellini, tedy pokousaná oběť. Podle něj disciplinární komise FIFA přestřelila. Podobný názor má i legendární útočník Diego Maradona.

„Vždycky jsem respektoval rozhodnutí disciplinární komise, ale zároveň si myslím, že trest je nepřiměřený,“ uvedl Chiellini.

Toho Suárez kousl v zápase základní skupiny Itálie - Uruguay (0:1). Rozhodčí si přestupku nevšiml, ale disciplinárka trestala dodatečně a velmi tvrdě.

Útočník bude čtyři měsíce úplně bez fotbalu, za národní mužstvo pak nesmí hrát v devíti zápasech. FIFA mu navíc zakázala vstup na stadiony a přítomnost na hotelu uruguayské reprezentace. Navrch dostal pokutu sto tisíc švýcarských franků, což je v přepočtu 2,2 milionu korun.

Anketa

Je zákaz na 9 reprezentačních zápasů a čtyři měsíce bez fotbalu pro Suáreze adekvátní trest?

Ano 511
Ne 130

„Nejsem pomstychtivý a vůči Suárezovi necítím žádnou nenávist. Ten incident sestal na hřišti a tím to pro mě skončilo,“ pokračoval Chiellini. „Myslím na Luise a jeho rodinu, teď je čeká hodně těžké období. Doufám, že mu alespoň dovolí zůstat se spoluhráči.“

Za přehnaný považuje trest také bývalý útočník Diego Maradona, jenž události mistrovství světa glosuje na stránkách novin i v televizi.

„Ten trest je ostudný. Koho zabil, že dostal takový trest? Proč ho rovnou nepošlou na Guantánamo,“ zlobil se mistr světa z roku 1986.

Petr Šedivý

Najdete na Lidovky.cz