6. června 2010 18:54 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Přípravu na MS provází fenomén zranění, Španělům se zdárně vyhýbá

Španělsko, trénink fotbalistů, uprostřed Torres | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělsko, trénink fotbalistů, uprostřed Torres | foto: Reuters

MADRID Fotbalisté Španělska nechtějí dopadnout jako někteří ostatní účastníci nadcházejícího světového šampionátu v Jihoafrické republice, jimž v minulých dnech kvůli zraněním vypadly ze sestavy výrazné opory. Úřadující mistři Evropy proto budou v závěru přípravy před začátkem turnaje trénovat mimořádně opatrně.

"Cílem našeho tréninkového kempu je vedle hledání správného rytmu a dobré taktiky to, aby se nikdo nezranil. Je dost důležitých hráčů, kteří nemohou na šampionát odjet. My věříme, že nám se to nestane a budeme schopni odcestovat všichni zdraví," prohlásil útočník Juan Mata.

Světový šampionát už přišel o několik hvězd. Kvůli zdravotním problémům budou chybět kapitáni Německa a Anglie Michael Ballack a Rio Ferdinand, jeho spoluhráč z Albionu David Beckham, Nigerijec John Obi Mikel nebo Ghaňan Michael Essien. Velmi nejistý je také start kanonýra Didiera Drogby z Pobřeží Slonoviny, Itala Andrey Pirla, Nizozemce Arjena Robbena a slovenského stopera Martina Škrtela.

Čtěte také

"Je pravda, že je to znepokojující. Musíme být velmi opatrní, neboť naším cílem je přijet na světový šampionát ve špičkové formě," uvedl bek Joan Capdevilla. Navzdory několika zraněním anglickou reprezentaci rozhodně neodepisuje. "Jejich zranění jsou významná, ale světový šampionát neprohrajete kvůli tomu, že vám jeden dva hráči vypadnou. Anglie má pořád dobrou šanci," mínil obránce Villarrealu.

Španělům se naopak zřejmě definitivně uzdravil kanonýr Fernando Torres, který před mistrovstvím absolvoval operaci kolena. Útočník Liverpoolu zvládl bez potíží dnešní trénink a vzbudil největší ohlas u několika stovek přihlížejících fanoušků. V pořádku by měl být také bek Gerard Piqué, jenž utrpěl úder do levého kolena, ale po ošetření trénink dokončil.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz