3. července 2014 19:31 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Problémy Němců před osmifinále. Hráči mají příznaky chřipky, říká Löw

Thomas Müller (vlevo) a Manuel Neuer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thomas Müller (vlevo) a Manuel Neuer. | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO/PRAHA Pro páteční čtvrtfinále na mistrovství světa proti Francii to může být problém. "Sedm hráčů má drobné příznaky chřipky," sdělil trenér německých fotbalistů Joachim Löw v rozhovoru pro rozhlasovou stanici ARD.

Löw neuvedl žádné jméno. "Většina z nich má bolesti v krku," poznamenal.

"Stejně je příliš brzy dělat konečné rozhodnutí o sestavě," řekl předtím, než výprava na severovýchodě Brazílie, kde během šampionátu pobývá, nasedla do letadla a odcestovala do dějiště zápasu do Ria de Janeira.

Nemoc německé národní mužstvo zasáhla už v minulých dnech. Stoper Mats Hummels kvůli horečce chyběl v osmifinálovém duelu proti Alžírsku a obrana byla značně prostupná.

Náhradník Christoph Kramer měl zimnici a ve středu netrénoval. Hummels by však už měl být fit, protože ho fotoreportéři zachytili, jak sedí v Santo André na pláži a k zápasu odletěl.

Jak kouč upozornil, příčinou zdravotních problémů může být náročné cestování do dějišť utkání z jednoho klimatického pásma do druhého. Němci zažili tropická vedra, lijáky na severu i chladno na jihu Brazílie v Porto Alegre. Do toho klimatizace.

"Není to tak špatné, abychom to museli dramatizovat," podotkl Löw.