6. června 2014 16:26 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Obří ztráta pro Francii. Zraněný Ribéry přijde o fotbalový šampionát

Franck Ribéry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Franck Ribéry | foto: Reuters

PAŘÍŽ Fotbalisté Francie se budou muset na mistrovství světa obejít bez své největší hvězdy Francka Ribéryho. Krajního záložníka Bayernu Mnichov vyřadilo zranění zad.

Podle trenéra Didiera Deschampse je mimo hru také záložník Lyonu Clément Grenier, kterému se znovu ozvalo zraněné tříslo. V konečné nominaci by je měli nahradit Morgan Schneiderlin ze Southamptonu a Rémy Cabella z Montpellieru.

Ještě v květnu se jednatřicetiletý Ribéry na šampionát těšil a hodlal ho vyhrát, jelikož počítal s tím, že pro něj bude posledním v kariéře. Jenže problémy se zády, které ho trápí již několik týdnů, ho nakonec o šampionát v Brazílii připraví.

"Ráno při společném tréninku musel přestat, protože bolest byla příliš silná. Následně podstoupil vyšetření a to potvrdilo, že se zranění zhoršilo a že nebude schopen několik týdnů trénovat. Natož hrát zápasy," řekl Deschamps.

Třetí omluvenka pro Francii

Ribéry patřil k hlavním strůjcům postupu Francie na šampionát. V kvalifikaci dal pět gólů a pro spoluhráče vytvořil řadu šancí. Za rok 2013 byl dokonce vyhlášen třetím nejlepším hráčem světa v anketě Zlatý míč FIFA za Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim. Na levé straně zálohy by ho měl nahradit Antoine Griezmann ze San Sebastianu.

Francie kvůli zranění bude postrádat už třetího hráče, který měl být ve finální nominaci. S závěru sezony se zranil brankář Steve Mandanda. Jelikož uzávěrka soupisek byla 2. června, povolané náhradníky musí schválit FIFA na základě lékařských zpráv.

ČTK, Lidovky.cz