19. června 2010 11:58 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Rooney v přímém přenosu: Je to nádhera, když vaši příznivci pískají

Naštvaný Rooney | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Naštvaný Rooney | foto: Reuters

KAPSKÉ MĚSTO Angličtí fotbalisté sklidili za páteční výkon v zápase s Alžírskem pískot svých fanoušků, což se jim často nestává. Na nezvyklou situaci reagoval už v průběhu zápasu naštvaně Wayne Rooney a trenér Fabio Capello neskrýval své rozčarování.

"Je to nádhera slyšet své příznivce pískat. Tomu se říká loajální fanoušci," prohlásil Rooney sarkasticky do televizních kamer. Nicméně trenér Capello připustil, že diváci měli důvod k nespokojenosti. "Nehráli jsme dobře. Ztratili jsme spoustu míčů, které jsme měli mít pod kontrolou, a před brankou jsme si místo střelby dál přihrávali. Všechno bylo špatně," řekl zkušený trenér.

Nešetřil ani svůj největší útočný trumf. "Obvykle nehovořím o jednom hráči. Ale Rooney dnes nehrál jako Rooney," poznamenal na adresu obávaného kanonýra, který podle agentury AP sehrál v pátek jeden ze svých vůbec nejhorších zápasů v anglickém dresu. Hráč, který dal v uplynulé sezoně za Manchester United celkem 34 soutěžních branek, čeká v reprezentaci na gól už 639 minut. Tak dlouhý půst od debutu v roce 2003 ještě neměl.

Rooneymu se nelíbila reakce fanoušků

"Ale Rooney není důvod, proč jsme nevyhráli. Tím důvodem je velký tlak, který hráči na šampionátu prožívají. Z něj vyplývají ty neuvěřitelné chyby," řekl Ital, kterému výsledek pokazil páteční oslavu 64. narozenin. A zachmuřil se, když od novinářů přilétla otázka, jestli rezignuje, když Anglie nepostoupí ze skupiny. "Na to je příliš brzy. Počkáme a uvidíme.

Každopádně remíza ve druhém utkání (USA - Slovinsko) nám dává šanci," uzavřel Capello.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MZDOVÁ ÚČETNÍ - SENIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč