11. května 2014 13:34 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Růžička cítí před Švédy z hokejistů nervozitu a pokukuje po Plekancovi

Obránce českých hokejistů Michal Jordán. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obránce českých hokejistů Michal Jordán. | foto: ČTK

MINSK (od našeho zpravodaje) Soupisku českých hokejistů na mistrovství světa v Minsku doplní obránce Michal Jordán. Kouč Vladimír Růžička tak bude mít k dispozici pro nedělní utkání na turnaji proti Švédsku (19:45) sedm obránců. V úvodním duelu proti Slovensku přišli Češi o zadáka Romana Poláka, který si zranil rameno a dnes odcestoval domů.

Po Polákově zranění zůstala v kádru jen šestice beků: Němec, Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský a Kolář. Další člen nominace Jordán čekal na doplnění a dočká se premiérové účasti na velké mezinárodní akci.

Otázkou zůstává, jestli se dostane na led, jelikož Růžička naznačil, že i v duelu proti Švédsku bude hrát na šest obránců. A také potvrdil, že dál čeká na vytipovanou posilu, kterou by podle některých spekulací mohl být Marek Židlický.

"Čekáme a uvidíme. Zatím se nic nezměnilo, ještě na to máme tak den, dva, aby bylo jasno."

Český tým bude mít na soupisce celkem 22 hráčů - dva brankáře, osm obránců a dvanáct útočníků. Místo má už jen pro třetího brankáře Pavla Francouze a dva hráče v poli, přičemž jedno by měl zabrat jeden další obránce.

Na možnost zařazení v Minsku čekají stále čtyři útočníci Milan Gulaš z Färjestadu, Lukáš Kašpar z Doněcku, Michal Vondrka ze Slovanu Bratislava a Martin Růžička z Třince. Na tři z nich se pravděpodobně nedostane.

Ještě ale existuje varianta, že tým doplní Tomáš Plekanec, jehož Montreal ve Stanley Cupu prohrává s Bostonem 2:3 na zápasy a je tak krok od vyřazení.

Útočník Jaromír Jágr na rozbruslení české reprezentace.

Útočník Jaromír Jágr na rozbruslení české reprezentace před večerním duelem se Švédy.

"Pleky by byl dobrej, ale nikdo neví, jestli by prošel zdravotní prohlídkou atd. Můžeme to řešit, ale nechtěl bych to víc rozpitvávat. Mám tu hráče, kterým věřím, tak uvidíme," řekl Růžička, který se mnohem víc soustředí na večerní zápas se Švédy.

"Jsou šikovní, umí si hodit puk, rychle ho zpracují. Nemají problém přejít jeden na jednoho, takže musíme určitě zlepšit obranu. Pracovali jsme na to v sobotu - myslím, že bychom se měli hodně ponaučit ze zápasu se Slováky," podotkl kouč, který na hráčích vidí nervozitu.

I proto nebylo na dopoledním rozbruslení slyšet žádný křik ať už od něj, nebo asistenta Špačka. "Cítím od kluků pořád určité očekávání, tak se je snažím uklidnit."