9. července 2010 22:41, aktualizováno 10. 7 11:12 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Šéf UEFA Michel Platini zkolaboval v restauraci, skončil v nemocnici

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Platini. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Platini. | foto: Reuters

JOHANNESBURG Prezident UEFA Michel Platini v dějišti fotbalového mistrovství světa v Johannesburgu zkolaboval v restauraci a byl převezen do nemocnice. Podle agentury AP jeho stav není vážný. Z nemocnice byl propuštěn dnes ráno, vyšetření neodhalila žádné zdravotní problémy.

Platini byl na večeři v restauraci Pigalle nedaleko hotelu pro funkcionáře FIFA a UEFA. Byl s ním mimo jiné někdejší kouč Skotska a technický ředitel UEFA Andy Roxburgh a bývalý trenér Liverpoolu Gérard Houllier, který Platiniho doprovodil do nemocnice.

Podle mluvčího UEFA Williama Gaillarda byl pětapadesátiletý funkcionář několik dní nemocný, když se v chladném počasí v JAR nachladil. "Měl rýmu, teploty a lehčí chřipku. Při jídle v restauraci zkolaboval," řekl Gaillard.

Mluvčí UEFA okamžitě popřel informace některých médií, že by měl bývalý legendární francouzský fotbalista vážnější zdravotní potíže. "Zůstal v nemocnici a čekají ho další vyšetření. Je při vědomí a v pořádku. Rozhodně není pravda, že by dostal infarkt," uvedl.

Platini byl z nemocnice v Johannesburgu propuštěn dnes ráno. Vyšetření, která podstoupil, neodhalila žádné zdravotní problémy. Jeho tělo prý bylo jen oslabeno chřipkou a nedostatkem cukru v krvi.

"Michal Platini dnes v devět hodin ráno opustil nemocnici," stojí v prohlášení UEFA a FIFA. Platini se má podle plánu zúčastnit nedělního finále mistrovství světa mezi Nizozemskem a Španělskem. "Vyšetření neodhalila žádné zdravotní problémy a pan Platini se těší na finále," pokračuje prohlášení.

Podle mluvčího UEFA Williama Gaillarda byly důvodem kolapsu pětapadesátiletého Platiniho zvýšená teplota, příznaky chřipky a především nízká hladina cukru způsobená tím, že téměř celý den nejedl. Při příchodu do restaurace Pigalle na předměstí Sandtonu navíc musel zdolat několik schodů.

ČTK
  • 1Diskuse