11. března 2014 20:08 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Soči 2014

Sledge hokejisté těsně podlehli Kanadě a semifinále si nezahrají

Kanaďan Billy Bridges před brankářem Michalem Vápenkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanaďan Billy Bridges před brankářem Michalem Vápenkou. | foto: Reuters

SOČI Čeští sledge hokejisté si na paralympijských hrách v Soči o medaile nezahrají. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy v závěrečném utkání v základní skupině podlehli po bojovném výkonu 0:1 favorizované Kanadě a čekají je zápasy o páté až osmé místo.

Češi mohli po předchozích bodových ztrátách s Norskem a Švédskem postoupit do semifinále pouze v případě, že by dosud suverénní Kanadu porazili v normální hrací době. Bezbrankový stav držel tým v čele s gólmanem Vápenkou do poloviny utkání, kdy se ve 23. minutě střelou do horního rohu české branky prosadil Westlake.

V dalším průběhu se už "Javorové listy" neprosadily, na kýžený obrat však nedosáhli ani čeští sledge hokejisté a sen o bojích o medaile pro ně skončil.

Jejich prvním soupeřem ve skupině o umístění bude ve středu Korea. V semifinále se Kanada utká s USA, druhou dvojici tvoří Rusko a přemožitelé Čechů z Norska.

Kvůli mlze dnes absolvovali z plánované superkombinace pouze slalom lyžaři Oldřich Jelínek a Patrik Hetmer. Sedící Jelínek vypadl, zrakově postižený Hetmer zajel sedmý čas. Superobří slalom byl přesunut na pátek.

Kanada - Česko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 23. Westlake.

Lidovky.cz, ČTK