24. května 2014 15:50 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Sobotka může nastoupit. Češi budou na Finy kompletní

Vladimír Sobotka oslavuje se spoluhráči vstřelenou branku proti Norsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Sobotka oslavuje se spoluhráči vstřelenou branku proti Norsku. | foto: Reuters

MINSK (od našeho zpravodaje) Z Minsku putuje k českým fanouškům dobrá zpráva, velké povzbuzení před večerním semifinále hokejového mistrovství světa. Národní tým nastoupí proti Finsku ve stejné sestavě jako ve čtvrtfinále proti USA. Útočník Vladimír Sobotka je po tvrdém ataku amerického kapitána v pořádku.

Sobotka, kterého ve čtvrtek sestřelil Justin Abdelkader, se už v pátek cítil lépe, ale netrénoval. Stěžoval si na zatuhlý krk, kde měl velkou červenou modřinu. Nepříjemnou památku na triumf nad Spojenými státy. Až v sobotu český útočník skočil na led při rozbruslení.

ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

"Zaplaťpánbůh Vláďa Sobotka vypadá, že je v pořádku a nebylo to tak vážné. On je hodně tvrdý, vydržel to a sestava by měla být stejná jako v minulém utkání," řekl novinářům asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Semifinále mezi Českem a Finskem začíná v 17:45 středoevropského času, čeští reprezentanti se poprvé představí v Minsk Aréně, doposud hráli pouze v menší Čižovce. Po přestěhování si chválí lepší led, ale nelíbí se jim vedro v kabině, kde nejsou okna ani klimatizace.

Jaroslav Tomas

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.