58. minuta
Španělsko

Obrovská šance Španělů!!! Nejprve po krásném průniku pálil Pedro - Neuer byl na místě. Poté se k míči dosta l Iniesta, probil se až před branku, nacentroval napříč vápnem, Villovi ve skluzu chyběly centimetry.

• Španělsko - Německo (Villovi chyběl kousek).

Španělsko - Německo (Villovi chyběl kousek). / Autor: Reuters

55. minuta
Villa je již opět na levé straně ofenzivy Španělska, na hrot se stahuje Pedro. A Villa se nyní dostal do šance po přiťuknutí Xaviho, jeho střela ale branku netrefila.
52. minuta

První střídání, zraněného Boatenga nahrazuje vytáhlý ale nesmírně šikovný levý bek Marcell Jansen.

• Španělsko - Německo (Jansen nahrazuje Boatenga).

Španělsko - Německo (Jansen nahrazuje Boatenga). / Autor: Reuters

50. minuta
Španělsko
Xabi Alonso dotřetice - tentokrát levou nohou - zpoza vápna mu předložil míč Iniesta, dělostřelec Realu zůstal zase nepokrytý a jeho pumelenice jen těsně minula tyč Neuerovy branky. Mladý gólman by na střelu nedosáhl.
48. minuta
Španělsko
Krásné sólo předvedl Pedro po pravé straně, nakonec předložil dvacet metrů před brankou míč Xabimu, tomu ale střela z dálky nesedla.
47. minuta
Obranu Španělů se pokusilo rozvrátit duo Klose-Trochowski, ovšem slibně se rozjetou akci zazdil mladší z "polské" krve v německém dresu špatným zakončením.
46. minuta
Druhý poločas právě začal.
21:17

Příliš pohledného fotbalového divadla jsme svědky nebyli, oba týmy hrály až nečekaně opatrně. V závěru půle ale měli Němci zahrávat pokutový kop. Za patnáct minut nashledanou.

• Španělsko - Německo (Khedira a Pedro).

Španělsko - Německo (Khedira a Pedro). / Autor: Reuters

45.+1
Na druhé straně zahrozil z dálky Pedro a první poločas je u konce.
45.+1
důležité

Puyol chybně vystoupil z obrany a Němci se hnali v brejku tři na dva - Ramos se srazil ve vápně s Özilem, maďarský sudí penaltu neodpískal, i když mohl a měl!

• Španělsko - Německo (Ramos a Özil).

Španělsko - Německo (Ramos a Özil). / Autor: Reuters

45. minuta
Šikula Pedro školil na pravé straně velkého vápna německé obránce, nakonec ale uháčkoval jen roh, ze kterého se žádné nebezpečí nezrodilo.
42. minuta
Na druhé straně fauloval Iniestu Boateng a Španělé mají k dispozici velmi zajímavou standardku, signál evropským šampionům nevyšel.
40. minuta
Özil se pokusil proháčkovat německou obranou, proti obrovské přesile neměl nárok.
37. minuta
Podolski v ofsajdu a tentokrát bylo rozhodnutí sudí zcela správné.
35. minuta
Do protiútoku se hnal Iniesta, finální přihrávku na Villu zblokovala německá obrana.
32. minuta
Německo

Statistiky se rozhodl změnit Trochowski a ze třiceti metrů pořádně protáhl Casillase. Z následného rohu neudeřilo, ale Puyol provokoval hraním míče hodně u země - ruka to ale nejspíše nebyla.

• Španělsko - Německo (němečtí fanoušci).

Španělsko - Německo (němečtí fanoušci). / Autor: Reuters

31. minuta
Němci se zatím až příliš bojí svého soupeře - dosud ani jednou nevystřelili, to Španělé již mají v statistice šest střeleckých pokusů (jen jeden přesný).