56. minuta
Švýcarsko
Španělé jsou v šoku a do útoku se žene Lichsteiner, jeho ostry centr zkrotil Casillas.
52. minuta
gól

Góóóól! Ale ten střílí Švýcaři! Inler vyslal do brejku Derdiyoka, ten přetlačil Piquého a Puyola a po obrovském závaru dotlačil míč do španělské sítě Gelson Fernandes.

• Španělsko - Švýcarsko.

Španělsko - Švýcarsko. / Autor: Reuters

51. minuta
Španělsko
V další šanci se objevil Ramos, po přizvednutém centru Busquetsem, ale Benaglio míč vyrazil.
50. minuta
Španělsko
Xabiho střelu z dálky přizvedl jeden z obránců, i tak jen o chlup minula levý horní roh švýcarskou branku.
49. minuta
Španělsko
V další šanci se objevil ve vápně Silva, ale ukličkoval se.
46. minuta
Druhý poločas začal, oba týmy nastoupily beze změn. První akci rozehrál David Silva, jeho zpětnou přihrávku srazili Švýcaři na roh.
Španělé měli celý první poločas převahu, na střely vyhrali 7:1 (3:1 na branku), gól se jim ale vstřelit nepodařilo.
45. minuta
Španělsko
Španělský brejk přinesl šanci pro Villu, ten si zasekávačkou položil obránce a z úhlu zkoušel na brankáře Benaglia vyzrát technickým obloučkem, který se mu však vůbec nepovedl a ani nenabral potřebný směr.
43. minuta
Španělsko
Ramos krásně vyslal do brejku Villu, ten ale zapomněl míč za sebou. Nakonec jej předložil na Iniestovi, který ale pálil nad.
41. minuta

Hra se nyní odehrává ve středu pole, nyní již ve obránce Senderose, který kvůli zranění musel odstoupit. Nahradil jej Von Bergen.

37. minuta
Španělsku se nabídla možnost rychlého kontru, Silva po Iniestově přihrávce vytěžil jen roh.
35. minuta
Villa se ve švýcarské šestnáctce protlačil k hlavičce, na branku ji ale nasměrovat nedokázal.
33. minuta
Španělsko
Centr z dalšího přímého kopu přistál ve vápně u Piquého, ten se snažil kouzlit s míčem, přes švýcarskou přesilu jej ale neprotlačil.
31. minuta
Rozehrávku standardky nakonec vzal na sebe Villa, ale trefil jen zeď.
30. minuta
Španělsko
Silva vysunul do brejku krásně Iniestu, ten na hranici vápna přihrál pád a rozhodčí Webb na popud asistenta po chvíli odpískal přímý kop ze 17 metrů. Grichting za vymyšlený faul dostal žlutou kartu.
26. minuta
Švýcarsko
Ziegler poprvé zahrozil svou obávanou levačkou. Z pětadvaceti metrů z přímého kopu tvrdě vypálil, Casillas míč nadvakrát zkrotil.
24. minuta
Španělsko
První gólová akce zápasu: švýcarská obrana odvrátila centrovaný míč jen za vápno na Iniestu, ten místo střely zvolil kolmici na Piquého. Ten sám před Benagliem stáhl míč, aby se vyhnul obránci, poté ale vystřelil jen do nohou švýcarského brankáře.
22. minuta
David Silva se probil do vápna z pravé strany, ale jeho přihrávka na střed jmenovci Villovi byla příliš slabá. Španělé ale po delší době zase otevřeli na chvíli švýcarskou obranu.

Na zápase samozřejmě nemůže chybět ani velký sportovní fanoušek, španělský korunní princ Felipe se svou chotí.

• Španělsko - Švýcarsko (španělský prince Felipe (L) se svou ženou, princeznou Letiziou).

Španělsko - Švýcarsko (španělský prince Felipe (L) se svou ženou, princeznou Letiziou). / Autor: Reuters

17. minuta
Španělsko
Sergio Ramos se dostal ke svému tradičnímu průniku po pravé straně, zasekl míč, dostal se do vápna, střela bodlem mu ale vůbec nesedla.

Nepřehlédněte

Španělsko: 1 I. Casillas - 3 G. Piqué, 5 C. Puyol, 11 J. Capdevila, 15 S. Ramos - 6 A. Iniesta, 8 H. Xavi, 14 X. Alonso, 16 S. Busquets, 21 D. Silva - 7 D. Villa
Švýcarsko:1 D. Benaglio - 2 S. Lichtsteiner, 4 P. Senderos, 13 S. Grichting, 17 R. Ziegler - 6 B. Huggel, 7 T. Barnetta, 8 G. Inler, 16 G. Fernandes - 10 B. Nkufo, 19 E. Derdiyok

Rozhodčí: Webb (Anglie) - Cann (Anglie), Mullarkey (Anglie).