1. července 2014 14:30, aktualizováno  14:41 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Jeden centimetr od slávy. Chilan si nechal vytetovat ránu do břevna

Julio Cesar lapí penaltu Mauricia Pinilly. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Julio Cesar lapí penaltu Mauricia Pinilly. | foto: Reuters

SANTIAGO/PRAHA Kdekdo by předpokládal, že chilský fotbalista Maurice Pinilla bude na 119. minutu osmifinále proti Brazílii chtít co nejrychleji zapomenout. Jeho krásná střela zabušila do břevna, jeho tým pak v penaltách vypadl z mistrovství světa. Jihoamerický divoch si místo toho nechal krušný moment zvěčnit na tělo.

Pinilla mohl být slavný. Co slavný - nesmrtelný! Chilané byli v osmifinále na prahu historického úspěchu: zápas proti domácímu supertýmu Brazílie dovedli za stavu 1:1 do prodloužení a těsně před jeho koncem mohli rozhodnout o svém postupu!

Pinilla si na hraně velkého vápna posunul míč kousek před obránce a nečekaně prudkou ranou poslal míč na branku. Brankář Julio Cesar byl na střelu krátký, chybělo mu dobrých dvacet centimetrů. Tedy o hodně víc než chilskému forvardovi...

Tetování na zádech Maurice Pinilly.

Tetování na zádech Maurice Pinilly.

Tomu stačilo třeba pět. Nebo dokonce jeden. Právě ten nápis v angličtině má totiž od tohoto týdne vytetovaný na zádech. „Jeden centimetr od slávy.“

Míč totiž praštil o břevno a odrazil se zpátky do hřiště. Dvě stě milionů Brazilců v tu chvíli úlevně vyfouklo vzduch, Pinilla se chytil za hlavu.

Chile mohla na úkor hostitelské reprezentace postoupit do čtvrtfinále, místo toho vypadla i kvůli neproměněnému kopu Pinilly na penalty.

Moment z prodloužení 30letý útočník jen tak nezapomene. A to není fráze. Inkoustový obrázek okamžiku, kdy míč zamířil do břevna, ho bude doprovázet po zbytek kariéry.

Už teď se Chilané vrátili domů jako národní hrdinové. Přivítaly je bouřící davy i prezidentka Michelle Bacheletová. Co by se dělo, kdyby Pinilla střílel trochu níž, to si nedokáže nikdo představit.

Tetování mu bude ještě dlouho dráždit fantazii.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.