24. června 2014 9:15 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

TIME OUT LN: Jedno upísknutí a konec. Sorry, zkuste to příště

Rozhodčí Nawaf Shukralla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozhodčí Nawaf Shukralla. | foto: Reuters

PRAHA Rozhodčí jsou taky jenom lidé, ofsajdová situace byla těsná – to nepopíráme. S videem a další technologií mizí z fotbalu krása – s tím možná souhlasíme.

Ale odváží se to teď někdo zopakovat Bosňanům, kterým rozhodčí neuznali regulérní gól? Po Džekově akci mohli jít do vedení, jenže praporek neoprávněně vylétl nad hlavu sudího a v konečném účtování poslal Bosnu a Hercegovinu domů.

Je k zbláznění, pokud si to uvědomíme: čtyři roky čekání a přípravy, úmorná kvalifikace, pak jedno upísknutí a konec. Sorry, zkuste to za další čtyři roky.

Sporných verdiktů rozhodčích už bylo dost, třeba Írán nyní pláče nad neodpískanou penaltou proti Argentině. „Chtěli jsme celou noc slavit, teď musíme zapíjet žal,“ nechali se slyšet bosenští fanoušci po vyřazení. Buďme naivní a doufejme, že žal se bude zapíjet už jen po zápasech s regulérními góly a správně odpískanými penaltami.

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
Možná klíčovým okamžikem pro celý zápas byla branka Dominika Simona, kterou rozhodčí vůbec neviděli a uznali jí až po trenérské výzvě Miloše Říhy. Češi byli od chvíle jasně lepším celkem a drží zasloužené vedení.
40:00
Skončila druhá třetina.
39:30
Češi hlídají konec třetiny s pukem na holích.