17. června 2014 9:15 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

TIME OUT LN: Katar? Teroristé a horko. Ale korupce je všemocná

Radost katarské delegace. Vyhrála pořádání mistrovství světa 2022 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost katarské delegace. Vyhrála pořádání mistrovství světa 2022 | foto: Reuters

PRAHA Fotbal, fotbal a ještě jednou fotbal. Šampionát v Brazílii celou planetu dočista pohltil. Za oponou sportovní akce jsou však nepředstavitelné balíky peněz, díky kterým se z populární zábavy stává dobře živený byznys.

Vše logicky začíná už od výběru pořadatelské země, jejíž volbu směrem k mistrovství světa v roce 2022 provází velké kontroverze. Za osm let totiž přivítá nejlepší fotbalisty světa Katar, jenž při hlasování výkonného výboru FIFA překvapivě porazil USA nebo Austrálii.

V zemi, která zbohatla především na ropě a zemním plynu, panují extrémní horka. Podle listu The Sunday Times je navíc v Kataru velká pravděpodobnost teroristických útoků...

Zdá se, že finanční síla je všude na světě všemocná. Těžko si totiž jinak představit, že by Katar bez korupce a potřebné „pomoci“ bohatých šejků pořadatelství skutečně obdržel.

A FIFA? Pro slavnou organizaci je to další z mnoha černých puntíků.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky