13. června 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

TIME OUT LN: Fotbalové mistrovství může určit osud olympijských her

V ulicích. Muž prodává suvenýry s brazilskou tématikou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V ulicích. Muž prodává suvenýry s brazilskou tématikou. | foto: Reuters

PRAHA Fotbaloví nadšenci z celého světa se dočkali. Odstartoval fotbalový šampionát, který k televizním obrazovkám postupně přiková mužskou populaci a rozčílí tak některé ženy. Co to ale znamená pro samotnou Brazílii?

Na prvním místě bude asi vášeň a hrdost na nástupce legendárního Pelého v čele s Neymarem. Brazilci – a nezáleží na tom jestli žijí ve favelách či luxusních čtvrtích – fotbal zkrátka milují.

A i když třeba stávkují proti nějaké předražené stavbě vybudované pro šampionát, mají u sebe telefon či tablet a sledují televizí přenášený trénink svých miláčků...

Pro jejich zemi bude prestižní turnaj znamenat ale hlavně prověrku. Prověrku, zda zvládnou nápory turistů bez nájezdů zlodějů a prostitutek či organizaci dopravy. Proč je to důležité? Za dva roky totiž přijde ještě několikanásobně větší akce v podobě olympijských her. Už teď se mluví o velkém zpoždění výstavby sportovišť, infrastruktury a o chaosu.

Pokud by Brazílie nezvládla MS, staly by se hovory o stěhování her do Londýna hlasitějšími.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!