26. června 2014 15:02 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

TIME OUT LN: Uražená Ghana. Poslal by Zeman fotbalistům taky miliony?

Tomáš Rosický v utkání proti Dánsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický v utkání proti Dánsku. | foto: MAFRA - Michal Růžička

Představme si tu situaci v českých reáliích. Kapitán Tomáš Rosický volá Pavlu Vrbovi. "Trenére, tak na tu kvalifikaci dnes neodletíme. Chceme totiž prémie za zápas předem." Do hry se vkládá Miroslav Pelta a oznamuje, že tedy fotbalová asociace pošle hráčům peníze na účet. "Chceme to v hotovosti, jinak nikam nejedem," zní lakonická odpověď kabiny.

Nastává čas pro Miloše Zemana. Volá Rosickému a Petru Čechovi a za pomoci bonmotů jim domlouvá. Posléze odlétá za fotbalisty prezidentský speciál s desítkami milionů korun v hotovosti.

Zdá se vám tenhle příběh neuvěřitelný a přitažený za vlasy? Tak vězte, že přesně tohle se stalo v úterý při mistrovství světa u týmu Ghany.

V úterý už dostal každý z hráčů afrického týmu sto tisíc dolarů v hotovosti. Těžko říct, co fotbalisty k podobné akci motivovalo. Pohybovat se v Brazílii - tedy zemi s obrovskou kriminalitou -s podobnou částkou ale nebylo od Ghaňanů zrovna nejmoudřejší.

Tím však problémy v týmu Ghany nekončí. Po konfliktu s trenérem, respektive svazovým funkcionářem, musely tým opustit dvě opory. (VÍCE ZDE)

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)