16. června 2010 13:00 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

TIME OUT LN: Věřme raději Slovinsku než Slovensku

Alžírsko - Slovinsko (slovinská radost). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alžírsko - Slovinsko (slovinská radost). | foto: Reuters

PRAHA Je vhodné fandit slovenským fotbalistům. A neohlížejme se ani tak na společná léta ve federálním státě. Slovenské výsledky na mistrovství světa nám teprve poskytnou srovnání, jak silný tým obral v­ kvalifikaci Česko o účast na šampionátu.

Proto bychom si měli přát, aby Weissův výběr v Jižní Africe alespoň postoupil ze skupiny. Z tohoto pohledu není remíza 1:1 s­ Novým Zélandem zrovna impulzem, od kterého by se dalo odrazit někam k výšinám. Nechat se připravit v­poslední minutě o vítězství soupeřem, který se v žebříčku FIFA krčí na 78. místě až za Ugandou či Salvadorem, je vlastně prohra, přestože za ni Slovensko dostalo tentokrát bod.

Možná by bylo lepší zaměřit se na Slovinsko. Druhý tým, který se z "české skupiny" propracoval na šampionát, si zatím vede lépe. Vždyť porazil Alžírsko 1:0. Řeknete si, že nejde o žádný zázrak, ale na turnaji, kde vládne až na pár záblesků fotbalová nuda, je nutné se spokojit i s málem.

Najdete na Lidovky.cz