15. června 2014 10:45 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

TIME OUT LN: Video ostatním sportům pomohlo. Ale fotbal stále váhá

Jaký faul? křičí Chorvaté. Fred se poroučel k zemi příliš ochotně. Sudí přesto... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaký faul? křičí Chorvaté. Fred se poroučel k zemi příliš ochotně. Sudí přesto... | foto: Reuters

PRAHA Byl to okamžik, kdy si miliony lidí u televizních obrazovek ťukaly na hlavu. Jak mohl proboha ten Japonec zapískat pokutový kop? Nevinný dotek Chorvata Lovrena na rameni Brazilce Freda při úvodním zápase mistrovství světa odpískal rozhodčí Nišimura jako nedovolený. Neymar penaltu proměnil a žlutozelený kotel jásal.

Přitom stačí tak málo a podobné přehmaty by byly minulostí. Tenisu i hokeji zavedení videa výrazně pomohlo, jen fotbal pořád váhá. V případě čtvrtečního doteku by videorozhodčí měl do minuty či dvou jasno.

A stejně tak při neuznaných gólech Mexika do sítě Kamerunu. Podobných situací je za zápas jen pár, a přitom zásadně ovlivňují výsledek. I když se třeba podaří Brazilcům uspořádat šampionát bez větších chyb a chaosu, pořád tu dvě minely budou.

Největší slabinou mistrovství světa jsou totiž někteří rozhodčí a také bafuňáři FIFA, kteří odmítají jít s dobou. Za to už ale Brazílie nemůže...

givVojtěch Gibiš

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!