Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

16. minuta
Uruguay
Přímý kop rozehrával ze vzdálenosti čtyřiceti metrů Forlán, ale obrana Koreji centrovaný míč bez problému odvrátila z nebezpečného prostoru.
14. minuta
Po necelé čtvrthodině hry se těžiště hry nachází mezi oběma šestnáctkami.
12. minuta
Jižní Korea
Rohový kop zahrávali fotbalisté Koreji, ale nebezpečí z něho nevzešlo.
8. minuta
Uruguay

Fotbalisté Uruguaye hokejovým způsobem rozebrali obranu soupeře. Cavani vyslal dlouhou přihrávku na Forlána, který elegantne přenesl balón zpět na pravé křídlo, kde byl před odkrytou bránou zcela volný Suárez, pro něhož nebyl problém doklepnout míč do sítě.

• Uruguay - Jižní Korea (gól Suáreze)

Uruguay - Jižní Korea (gól Suáreze) / Autor: Reuters

8. minuta
gól
Uruguay vede 1:0!
6. minuta
Uruguay
Po závaru v pokutovém území Koreji střílel zpoza vápna do středu branky Diego Forlán. Jeho pokus do kategorie nebezpečných nepatřil.
5. minuta
důležité
Čchu-jongovi se jeho střelecký pokus vydařil. Rána doplachtila až na tyč brankáře Uruguaye, který nestihl včas zareagovat. První výrazná příležitost zápasu je za námi.
4. minuta
Jižní Korea
Či-song byl podražen ve vzdálenosti 25 metrů od branky. Korejci budou zahárvat přímý kop z nadějné vzdálenosti.
3. minuta
Zápas zatím provází mnoho nepřesností. Rozehrávky obou týmů při postupném útoku brzy končí nezdarem.
2. minuta
Oba tými se již dobře seznámili s míčem. Nyní operují na středu fotbalisté Uruguaye.
1. minuta
důležité
Zápas začal výkopem fotbalistů z Asie.
15:57
Na stadionu dozněly hymny obou zemí. Fotbalisté Uruguaye nastupí v dresech světle modré barvy, zatímco Korejci v bílé kombinaci.
15:55
Uruguay
Fotbalisté Uruguaye by rádi navázali na své předchůdce z let dávné minulosti. Jejich krajané v roce 1930 a 1950 vstanuli na trůn pro světového šampióna.
15:53
Jižní Korea se naposledy utkala s Uruguayí na mistrovství v roce 1990, tehdy zvítězili fotbalisté z Ameriky 1:0 a tímto zápasem si zajistili postup do osmifinále. Dnes však jsou oba celky o krok dál.
15:52
Jižní Korea
Sestava Jižní Koreje: Čung Song-rjong - Čcha Tu-i, Čo Jong-hjong, Čong-su, Jong-pchjo - Ki Song-jung, Kim Čong-u - Kim Če-Song, Pak Či-song (C), I Čong-jong, - Pak Čchu-jong.
15:52
Uruguay
Favorizovaní fotbalisté Uruguaye nastoupí v tomto složení: Muslera - M.Pereira, Lugano, Godin, Fucile - Arévalo, Pérez, Á.Pereira - Forlán - Cavani, Suárez.
15:46
Osmifinálové utkání Uruguay - Jižní Korea začíná ve 16:00 na stadionu v Port Elizabeth.