24. června 2014 16:49 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Utrhnu ti hlavu! Varuji tě! křičel španělský fotbalista Alba na novináře

Jordi Alba a David Silva. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jordi Alba a David Silva. | foto: Reuters

CURITIBA/PRAHA Španělský fotbalový reprezentant Jordi Alba se před odletem z neúspěšného mistrovství světa dostal do slovní potyčky s novinářem. Obránce Barcelony po posledním vystoupení v základní skupině proti Austrálii vyhrožoval reportérovi deníku AS Javieru Gómezovi Matallanasovi, že mu utrhne hlavu. Rozepře pak pokračovala ještě v letadle.

Novináři po pondělní výhře Španělů nad Austrálií 3:0, která ale už nemohla nic změnit na jejich vyřazení, čekali jako tradičně na hráče v mixzóně. Alba bez zastavení prošel kolem Matallanase a slovně ho napadl.

"Příště ti utrhnu hlavu," řekl směrem k překvapenému novináři. "Ano, příště. Varuji tě," dodal Alba.

Slovní rozepře prý pokračovala i poté, co výprava nastoupila na palubu letadla směřujícího z brazilského šampionátu zpět do Španělska. Podle svědků se k Albovi přidal i jeho spoluhráč z Barcelony Sergio Busquets a Matallanase obvinili z toho, "že je snad zhulený".

Není jasné, co fotbalisty tak pobouřilo. Reportér tvrdí, že o nich nic špatného nenapsal. "Nemám tušení, proč mě napadl. Nepsal jsem o něm nic, vlastně si ani nevzpomínám, že bych o něm někdy psal," uvedl Matallanas.

Španělští obhájci titulu nečekaně skončili na šampionátu už v základní skupině. Ze hry o postup vypadli už po prvních dvou zápasech a prohrách 1:5 s Nizozemskem a 0:2 s Chile.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)