16. června 2010 11:16 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Varování před zápasem Anglie-Alžírsko: zápas se může hrát na sněhu

Sníh, fotbal - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sníh, fotbal - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

KAPSKÉ MĚSTO/PRAHA Prudké ochlazení a srážky se mohou v pátek v Kapském Městě postarat na fotbalovém mistrovství světa o ojedinělý jev. Britská média na základě předpovědí počasí varovala fanoušky, že se mohou v den zápasu Anglie s Alžírskem v Jihoafrické republice dočkat sněhu.

Bílý poprašek by přitom minimálně pro místní nebyl žádným šokem, protože na jižní polokouli nyní panuje zimní období. "V tomto období roku tu opravdu sněží a může tu být pořádná zima," citoval list Mirror jihoafrického meteorologa Riana Smita.

Se zimou se musejí vyrovnávat fotbalisté především v posledních zápasech dne začínajících ve 20:30. Úterní utkání Brazilců s KLDR se hrálo ve třech stupních nad nulou, na což několik Jihoameričanů včetně hvězd ze španělské ligy Luíse Fabiana či Kaká reagovalo nasazením rukavic.

Prudké ochlazení pod bod mrazu mělo fatální následky pro jihoafrickou faunu. Mluvčí národního parku na jihu země uvedla, že během 24 hodin uhynulo kvůli zimě 500 mláďat tučňáků, která ještě neměla dostatečně vyvinuté peří.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz