Úvod se podle představ nepodařil největšímu favoritovi na celkové vítězství. Fernando Alonso se ze třetího místa propadl za Jensona Buttona. Hned v prvním kole navíc došlo ke hrozivě vyhlížející kolizi Schumachera s Liuzzim, jež výrazně ovlivnila celý průběh Velké ceny.
Čtěte také: Dojatý mistr světa F1 se v cíli rozbrečel. 'Nemám slouv,' vzlykal Vettel
Před závodemCelkové pořadí před posledním závodem sezóny: Bodování za umístění: Pozice na startu závěrečné VC: |
Po čtvrtině závodu si první pitstop vybrat jak Alonso ve Ferrari, tak i Webber v Red Bullu. K výměně jejich pozic sice nedošlo, Španěl se stihl vrátit na okruh těsně před svého soka, ovšem oba se propadli až do druhé desítky. Zařadili se i za Vitalije Petrova, jenž zamířil za svými mechaniky už v úvodu.
V sezóně nepříliš nápadný Rus na Renaultu posléze velmi výrazným způsobem promluvil do boje o titul, neboť lídra celkového pořadí udržel za svými zády až do úplného konce závodu, za což ho podrážděný Španěl po dojetí počastoval nevhodným gestem.
Pneumatiky si v pětadvacátém kole nechal vyměnit i budoucí vítěz Sebastian Vettel, ovšem pořadím jeho zastávka nikterak nezamíchala, propadl se pouze o jednu příčku a dočasně za Jensona Buttona.
Fernando Alonso netrpělivě očekával zastávky v boxech zbylých jezdců. Díky nim se posunul na sedmou příčku, nicméně i to bylo málo. Protože byl v neděli Sebastian Vettel bezchybný a zaslouženě si dojel pro triumf, potřeboval se mistr světa z roku 2005 a 2006 umístit na čtvrté pozici.
Nejenže tak Alonso přišel o titul, ke kterému měl před nedělním rozuzlením sezóny nejblíže, ale zároveň přenechal 23 let a 134 dní starému Sebastianu Vettelovi místo v historických tabulkách formule 1 pro nejmladšího mistra světa.
Výsledky Velké ceny Abú Zabí vozů formule 1Velká cena Abú Zabí vozů, 19. závod mistrovství světa F1: Konečné pořadí MS (po 19 závodech): Pohár kontruktérů: |