25. června 2010 0:09 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

VIDEO: Byl to gól nebo ne? Další situace pro videorozhodčího

Martin Škrtel v roli brankáře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Škrtel v roli brankáře. | foto: Reuters

JOHANNESBURG/PRAHA Tohle nebyla situace pro slabé povahy. Slovenští fotbalisté vedli v 67. minutě klíčového duelu s Itálií 1:0, když tu podběhl centr ze strany gólman Mucha, míč se dostal k volnému Quagliarellovi, který zamířil do odkryté branky. Jenže kde se vzal, tu se vzal, míči v cestě zabránil "náhradní brankář" Martin Škrtel. Jenže - odrážel míč do bezpečí před nebo za brankovou čarou?

Na tu situaci nemá jasný názor nikdo. Teda až na italské "odborníky", kteří na youtube.com uveřejnili animaci, která má důvěryhodně prokázat, že míč byl celým objemem za brankovou čarou.

Anketa

Přešel míč po střele italského hráče celým objemem brankovou čáru?

Ano, podle videa a foto je zcela průkazné 443
Ne, míč nebyl celým objemem v brance 1013
Nevím, nedokážu posoudit 235

ITALSKÁ "GÓLOVÁ" ANIMACE:

Dá se s tím souhlasit? Kdo ví, animace je totiž dělaná z druhé strany, než je většina televizních záběrů, takže muselo být hýbáno úhly pohledu kamer. Na oficiálních záběrech je sice pravá noha Škrtela jasně za brankovou čarou a míč se od ní odráží následně ven, ale zda od části, kdy už byl míč CELÝM objemem za brankovou čarou či nikoliv, těžko posoudit.

SOUHRN CELÉHO DUELU SLOVENSKO - ITÁLIE 3:2:

OFICIÁLNÍ VIDEO FIFA.COM S MAXIMÁLNÍ KVALITĚ NAJDETE ZDE!

Ostatně, na tuto situaci si gentlemansky nestěžoval ani kouč poražených Marcelo Lippi, který viděl hlavní příčinu porážky úplně v jiných aspektech zápasu - VÍCE ČTĚTE ZDE! A pravdou zůstává, že píšťalka sudího zůstala němá a že nakonec do osmifinále postoupili po výhře 3:2 Slováci. Zaslouženě!

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz