20. června 2010 17:31 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

VIDEO: Francouzi bojkotovali trénink, kapitán se pohádal s koučem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Francouzi opouštějí trénink. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzi opouštějí trénink. | foto: Reuters

KNYSA  Ve francouzské fotbalové reprezentaci vládne napjatá atmosféra i po sobotním vyřazení útočníka Nicolase Anelky, který při čtvrtečním duelu s Mexikem vulgárně napadl kouče Raymonda Domenecha. Mužstvo dnes v jihoafrické Knysně odmítlo trénovat, aby prý Anelkovi na dálku vyjádřilo podporu. Na svoji pozici vzápětí rezignoval vedoucí týmu Jean-Louis Valentin.

Francouzský trénink se dnes změnil ve frašku. Podle agentury AP se na něm pohádal kouč Domenech s kondičním trenérem Richardem Duvernem. Duverne po vzrušené debatě naštvaně hodil svojí akreditační kartou na trávník a odešel ze hřiště. Agentura Reuters zase napsala, že si s Duvernem "vjel do vlasů" obránce Patrice Evra a jejich spor musel ukončit až Domenech, což dokládá i video z tréninku.

Jisté je, že Francouzi vydrželi na tréninku jen několik minut. Chvíli po jeho zahájení se hráči vrátili do autobusu a odjeli zpět do hotelu. Přípravu prý fotbalisté bojkotovali proto, že stojí za vyřazeným Anelkou. "Pro mě to tady skončilo, opouštím federaci. Jsem z toho všeho zhnusený," prohlásil Valentin. "Hráči nechtěli trénovat, což je nepřijatelné," dodal Valentin.

Více o hádkách ve francouzské reprezentaci - NÍŽE

Francouzský tým na šampionátu sžírají velké neshody. O nedobrém vztahu kritizovaného Domenecha s několika hráči se hovořilo už dlouho před mistrovstvím, ve čtvrtek při duelu s Mexikem vyvrcholily nesváry mezi trenérem a útočníkem Anelkou, kterého Domenech v poločase marně žádal, aby změnil svoji hru.

"S... na tebe, ty zk...synu," uvedl podle francouzského tisku Anelka, který už do druhého poločasu nenastoupil. V sobotu jej vedení francouzské reprezentace vyřadilo z týmu, protože se odmítl trenérovi omluvit.

Anelka na letišti.

Klid se však do tábora Francouzů zdaleka nevrátil, spíše naopak. Vedoucí mužstva Valentin se vzdal funkce proto, že byl znechucen děním v národním týmu v posledních dnech. "Je to skandál pro Francii, i pro ty mladé lidi, co jsou tady. Je to i skandál pro federaci a reprezentaci," uvedl Valentin, který po tréninku ani neodjel společně s mužstvem, ale samostatně v automobilu.

Francie je na šampionátu po dvou zápasech ve skupině A na pokraji vyřazení. Zatím získala jediný bod, a aby postoupila do osmifinále, musí výrazným rozdílem porazit domácí JAR a doufat, že Mexiko s Uruguayí nebudou ve vzájemném utkání remizovat. Už před šampionátem bylo jisté, že Domenech u mužstva skončí a nahradí jej bývalý obránce Laurent Blanc.

ČTK
  • 5Diskuse