7. června 2010 18:58 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

VIDEO: Skandál v Itálii před MS. Reprezentant úmyslně zkomolil hymnu

Claudio Marchisio. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Claudio Marchisio. | foto: Reuters

PRETORIA Záložník Juventusu Claudio Marchisio se krátce před odletem italských fotbalistů na mistrovství světa do Jihoafrické republiky postaral o skandál, který se dostal až k uším politických špiček.

Čtyřiadvacetiletý hráč údajně před sobotním přípravným utkáním v Ženevě úmyslně zkomolil slova italské hymny. Server youtube.com zahltili údajně především fanoušci z Říma televizními záznamy ze Švýcarska, které mají dokázat, že Marchisio zpíval v hymně slogan "Roma ladrona", tedy "loupeživý Řím".

Tuto frázi často používá politická strana Liga severu při charakteristice centrální vlády, zároveň je brána jako obecná kritika korupce v italské politice. Aféru začali před úterním odletem fotbalistů přiživovat fanoušci římského AS, kteří dokonce vyzvali italského prezidenta Giorgia Napolitana a ministra vnitra Roberta Maroniho, aby se postarali o to, že Marchisio z národního týmu vypadne.

USVĚDČENÍ MARCHISIA ZE ZKOMOLENÍ HYMNY:

Podobné názory však rezolutně odmítl reprezentační trenér Marcello Lippi, jenž svého svěřence brání. "Je to fantastický kluk, je to vzor pro ostatní.Nevěřím, že by něco takového udělal. A abych ho nějak trestal? Ale prosím vás..." řekl novinářům kouč, jenž bude se svými svěřenci v JAR obhajovat mistrovský titul.

Sám Marchisio, jenž zatím nastoupil za národní mužstvo jen čtyřikrát a také v sobotu zpíval hymnu z lavičky náhradníků, obvinění odmítl. "Byl jsem jen mimo takt, takže se to, co jsem zpíval, neshodovalo se slovy hymny," bránil se turínský odchovanec.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz