15. června 2014 13:18 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Rooney předvedl nejmizernější roh MS. Možná nejhorší v historii šampionátů

Wayne Rooney. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wayne Rooney. | foto: Reuters

MANAUS/PRAHA Rohové kopy, standardní situace z různých vzdáleností od branky soupeře i úspěšně provedené penalty... Pro anglického fotbalistu Wayna Rooneyho by mělo jít o rutinní záležitosti. Vždyť v osmadvaceti letech už má na kontě řadu duelů v Premier League. Jenže v sobotu slavný útočník totálně selhal.

V utkání Angličanů s Itálií se Rooneymu totálně nepovedl rohový kop. Míč totiž napálil do výšky a místo před bránu dopadl balon daleko za zadní čáru. Ještě než míč dopadl, většina Rooneyho spoluhráčů zklamaně odcházela od italské branky.

Ostrované nakonec v úvodním vystoupení na šampionátu prohráli 1:2. Do půle šly sice oba týmy za nerozhodného stavu, ale v 50. minutě rozhodl o triumfu Itálie kontroverzní útočník Balotteli.

Rooney byl vidět, ale neproměnil několik šancí a během duelu se několikrát sám na sebe hněval. "Nehrál špatně. Celkově jsme odehráli slušné utkání. Ale teď musíme dvakrát zvítězit," řekl anglický trenér Roy Hodgson.

Útočník s číslem 10 na zádech však zaujal i v situaci, při které by to čekal málokdo. V 77. minutě zahrával rohový kop z pravé strany, ovšem totálně selhal... Takový centr není k vidění ani v nižších fotbalových soutěžích.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky