12. května 2014 11:22, aktualizováno  11:45 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Růžička získal náhradu za Poláka, mužstvo doplní vítkovický bek Kovář

Česká hokejová reprezentace na tréninku v Minsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká hokejová reprezentace na tréninku v Minsku | foto: ČTK

MINSK/PRAHA K sourozencům Jakubovi a Janovi přibude do českého týmu na mistrovství světa třetí Kovář. Kouč Vladimír Růžička povolal do Minsku vítkovického obránce Lukáše Kováře.

O povolání Kováře informovaly v pondělí ráno webové stránky vítkovického klubu, po dopoledním rozbruslení to potvrdilo i vedení české výpravy. 

Kovář je náhradou za zraněného zadáka Romana Poláka, shodou okolností též vítkovického odchovance. Obránce St. Louis si v pátečním duelu se Slovenskem poranil rameno a turnaj pro něj skončil.

"Mám velkou radost, že budu moct Česko reprezentovat i na mistrovství světa. Samozřejmě mi je ale zároveň velmi líto Romana Poláka, který se zranil," uvedl Kovář na stránkách hc-vitkovice.cz.

Povolávací "rozkaz" dostal mladík v pondělí ráno, hned poté začal řešit, jak se do Běloruska dostane. "Zatím ani nevím, kdy tam dorazím. Z Ostravy nic přímého nelítá, takže musím vyřešit dopravu. Podle všeho bych měl v Minsku být buď v pondělí pozdě večer, nebo v úterý ráno až dopoledne," popisoval.

Reprezentanti hrají v pondělí večer třetí utkání ve skupině proti Kanadě. Pak mají den volna a ve středu nastoupí proti Itálii.

Duel se Švédskem? Gól na 3:2 rozhodl

"Za stavu 3:1 jsme to měli dobře rozehrané a byla škoda, že jsme druhou třetinu nedohráli. Udělali jsme chybu, dostali na 3:2, a to podle mě rozhodlo. Třetí třetinu jsme začali znovu hrát vepředu, ale Švédi se postupně z tlaku vymanili," popisoval trenér Růžička.

"Měli nepříjemné protiútoky, kdy nám procházeli středním pásmem, kdy jsme si špatně rozebírali hráče. A škoda prodloužení, bylo pár sekund do konce a Kuba Klepiš mohl jet málem sám na bránu. Penalty nám nejdou, dostáváme hodně gólu."

Michael Langr, Jaroslav Tomas

Najdete na Lidovky.cz