Úterý 29. září 2020svátek má Michal 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Soči 2014

Záchod a tři židle. Rusové jsou znovu terčem posměchu

Záchody v Soči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchody v Soči. | foto: Twitter: Politicana.ru

PRAHA Z ruských toalet se už stalo celosvětové téma, úsměvným fotkám ale není konec. Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je, mít na záchodě společnost? V Soči si můžete celou situaci vyzkoušet na vlastní kůži.

Vše začalo úletem ruských budovatelů, kteří do jediné kabinky nepochopitelně nacpali dva záchody. "Teď už tam určitě není žádný z nich, šlo se ze dvou do nuly," smál se před odletem do dějiště her český hokejový útočník Petr Nedvěd. "Místo toho tam teď jsou šuplíky, tak musíme do nich. Změna je život," líčil nadsázkou.

Budovatelé slibovali, že mezi obě toalety ještě bude patřit příčka. Mezitím ale sociální sítě zaplavil další snímek - záchod, před kterým jsou tři židle. "Sedadla pro porotu," píše se u fotografie.

A lidé v komentářích soutěží o nejvtipnější popisek. "Místo pro fanoušky, vstupenky jsou stále k dispozici," míní jeden z nich. "Že by přímá antidopingová kontrola," říká zase bulharská novinářka.

Rusy však netrápí pouze potíže s toaletami. Olympijských svérázů je hned několik, návštěvníci her například nesmí zapáchat a neslušně se obnažovat. A místní obyvatelé? Pro ně platí zákaz věšení prádla na balkónech.

  

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.