Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Soči 2014

Zápisník Petra Nedvěda: My hokejky tu vypadáme jako princezny

Zápisník Petra Nedvěda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápisník Petra Nedvěda. |

SOČI Kamarád mě přesvědčil, abych občas zkusil napsat něco málo z olympiády v Soči. Trochu se obávám, abych nepsal něco, co vás nebude zajímat, nebo dokonce začne nudit. Ale mohu nabídnout pohled sportovce, který je jiný než úhel pohledu diváka.

Osobně jsem se na tyto hry opravdu těšil. Zažil jsem už jednu olympiádu, ale tu jsem odehrál za Kanadu, takže nyní si to v českém dresu užívám. Snad to dopadne podobně, jako když jsem tehdy získal stříbro.

Ve čtvrtek jsme přiletěli do Soči. Let byl prima. A až letos s hokejem skončím, dám se asi na politiku. Letadlo totiž nebylo vůbec špatné.  Co je ale horší, že tu vypadáme jako „princezny“.

ZÁPISNÍK PETRA NEDVĚDA

Oblečení, na kterém je kombinace bílé se zlatou, se na nafouklé „hokejky“ až tak moc nehodí. Hned po příletu jsme jeli do hotelu. Na pokoji se bez spolubydlícího Ládi Šmída, který dorazí později, ztrácím.

Když jsme odhodili tašky, vyrazili jsme do jídelny. Ta je od našeho dočasného bydliště  přibližně sedm minut chůze. Stadion pak deset minut. Tak to vypadá, že asi budeme všude chodit po svých. Na rozdíl třeba od Nizozemců, kteří si přivezli vlastní kola. 

Petr Nedvěd

Petr Nedvěd na prvním tréninku v Soči

Naštěstí tady ale jsou ještě erární modrá kola, která si může kdokoli osedlat. Ve finále to ale vypadá tak, že vyrazíte s týmem na romantickou večeři a zpátky jdete po svých, protože vám na nich odfrčeli Francouzi. 

Teď nám už ale začíná důležitá sportovní část. Tak zatím nashle.

Exkluzivně pro LN a Lidovky.cz přibližuje dění ze Soči český hokejový reprezentant Petr Nedvěd

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!