21. června 2010 12:04 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Zděšený italský tisk: Facka pro náš národ a riziko brzkého návratu

Itálie - Nový Zéland (zklamání italského fanouška). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Itálie - Nový Zéland (zklamání italského fanouška). | foto: Reuters

ŘÍM Překvapivá remíza 1:1 s Novým Zélandem na mistrovství světa potvrdila, že italští fotbalisté postrádají kvalitu. Myslí si to alespoň italský tisk, který označil výsledek za hrůzný a za facku pro celý tým.

Italové po úvodní remíze s Paraguayí nedokázali porazit ani jednoho z největších outsiderů turnaje a k bodu proti Novému Zélandu jim musela pomoci až penalta. K postupu nyní Itálie potřebuje porazit Slovensko. "Facka pro Italy! Nyní je tu riziko rychlého návratu domů," hlásá titulek deníku La Repubblica. Téměř totožný popisek použil i deník La Stampa u fotografie zdrcené italské fanynky.

DÁEL ČTĚTE

"Hra Itálie neměla hlavu ani patu," pokračovala La Repubblica v kritice. "Italové bez kvality," souhlasil i deník Corriere della Sera, který rovněž kritizoval kapitána Fabia Cannavara, který byl u inkasované branky a dopustil se dalších chyb. "Velký úpadek velkého kapitána," shrnul list.

Podle komentátora La Repubbliky připravili fotbalisté zemi obrovské zklamání. "Je to opravdu špatný výsledek, možná až hrůzný." Objevily se i hlasy, které se pozastavily nad tím, že trenér Marcello Lippi v průběhu zápasů nečekaně často mění rozestavení. "Trenér Lippi tak často mění hru, protože pochopil, že mu tento tým není schopný nabídnout to, co by chtěl," uvedl list Corriere della Sera.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz