Statistiky zápasů 36. kola hokejové Tipsport extraligy

Pardubice - Brno 4:2

Branky a nahrávky: 22. Špirko (Kočí, Kolář I), 24. Starý (Špirko, Kolář II), 30. Bartek, 60. Starý - 7. Kvapil (R. Hruška), 17. Erat (Meidl). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 17.140. Třetiny: 0:2, 3:0, 1:0.

Pardubice: A. Svoboda (21. M. Růžička) -Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Kousal, Starý - Zohorna, Buchtele, Radil - Pineault, Špirko, Rákos.

Brno: Trvaj - Kempný, Bičánek, Malec, Mojžíš, Stehlík, Houdek - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jaroslav Svoboda, Brabenec, Jakub Svoboda - Huml, R. Procházka, Dlouhý - Erat, Meidl, Polodna.

Slavia Praha - Kladno 4:3

Branky a nahrávky: 13. Třetina (T. Svoboda, Kuboš), 16. Benda (Vondrka, Holec), 53. Vašíček (Vondrka, Třetina), 60. T. Svoboda (Vašíček, Kadlec) - 5. Valský (Stieler), 15.

Kuchler (Patera, Bicek), 36. L. Procházka.

Rozhodčí: Blecha, Smitka - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3259. Třetiny: 2:2, 0:1, 2:0.

Liberec - Třinec 2:3

Branky a nahrávky: 43. Ondřej (Špaček), 49. Podkonický (Derner, Víšek) - 4. Adamský (Peterek), 8. Hudec (Bonk, Krajíček), 28. Hrňa (Adamský). Rozhodčí: Pešina, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc Vak (Liberec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5668. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0.

Karlovy Vary - Litvínov 4:1

Branky a nahrávky: 13. Melenovský (Skladaný), 28. Skladaný (Čutta), 47.

Pech (Zaťovič), 55. Skladaný (Sailer, Kokko) - 2. Bojer (Černý, Vopat). Rozhodčí: Hribik, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:6.

Využití: 1:0. Diváci: 3459. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0.

Vítkovice - Zlín 2:3

Branky a nahrávky: 49. Huna (Ujčík), 57. J. Sýkora (Szturc) - 14. Köhler (Leška), 18. T. Sýkora (Grof), 45. Rachůnek (Důras, Galvas).

Rozhodčí: Hrubý, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4503. Třetiny: 0:2, 0:0, 2:1.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:4

Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 39. Jan Kovář (Jiří Hanzlík, Vlasák) - 9. Lehikoinen (Vrbata, Čížek), 13. Nouza (Čížek), 55. Gajovský (Marušák, Divíšek), 56. Boháč. Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Vengřín. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 5715. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2.

České Budějovice - Sparta Praha 2:1

Branky a nahrávky: 25. Mertl (L. Květoň), 55. Martynek (Kašpařík, Pletka) - 38. Broš (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7.

Využití: 1:1. Diváci: 4395. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.

Další program - úterý 4. ledna - 37. kolo hokejové extraligy: 17.00 Třinec - Slavia Praha, 17.30 Zlín - Karlovy Vary, Litvínov -České Budějovice, Kladno - Pardubice, 18.00 Kometa Brno - Plzeň, 18.10 Mladá Boleslav - Vítkovice, 18.30 Liberec - Sparta Praha.

Události kola

Růžička vyhrál 300. zápas.

Trefa útočníka Tomáše Svobody šest vteřin před koncem zajistila hokejistům Slavie výhru a zároveň jubilejní 300. vítězství pro kouče Vladimíra Růžičku v základní části samostatné české soutěže. Rekordní metu pokořil v 531 zápasech.

Třinec vyhrál boj o druhé místo. Hokejisté Třince zvítězili v duelu, který byl zároveň přímým soubojem o průběžnou druhou příčku, na ledě Liberce 3:2. Oceláři vedli pod Ještědem již 3:0, i přes drtivý finiš Bílých Tygrů tři body nakonec uhájili. Vítěznou branku vstřelil ve 28. minutě útočník Erik Hrňa.

14. BK Mladá Boleslav 36 10 3 5 18 88:104 19

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry