Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

STATISTIKY ZÁPASŮ 9. KOLA HOKEJOVÉ TIPSPORT EXTRALIGY

Kladno–Plzeň 4:3sn

Branky a nahrávky: 6. Kafka (Toman), 23. Kafka (Toman, Kameš), 51. Látal (Kuchler, L. Procházka), rozhodující nájezd Kalla - 9. Straka (P. Sýkora, Vlasák), 27. Vlasák (Straka, Slaney), 34. P. Sýkora (Vlasák, Benák). Rozhodčí: Turčan, Lacina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 2051. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 - 0:0.

Kladno: Cikánek - Kameš, Drtina, Piskáček, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kafka - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Eberle, Stieler, Gengel - navíc na nájezdy Luňák.

Plzeň: Přikryl - Benák, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Dresler, St. Pierre, Jeřábek - P. Sýkora, Straka, Vlasák - Langfeld, Lammers, Dvořák - Stránský, Jan Kovář, J. Heřman -Vostřák, M. Heřman, Lev.

Zlín – České Budějovice 2:3

Branky a nahrávky: 47. Leška (Hamrlík, Galvas), 57. Balaštík (Balán) - 18. Mikeska (Gulaš, Melichar), 22. R. Pšurný (Kuchejda), 50. Ptáček (Martynek, R. Pšurný). Rozhodčí: Hrubý, R. Polák - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7, navíc Mikeska (Č. Budějovice) 10 min. a 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4218. Třetiny: 0:1, 0:1, 2:1.

Brno–Vítkovice 4:1

Branky a nahrávky: 7. R. Procházka (Hubáček, Malec), 11. Huml (Veselý), 39. Brabenec (Hubáček, Erat), 60. R. Procházka - 6. Káňa. Rozhodčí: Minář, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0.

Mladá Boleslav – Liberec 3:5

Branky a nahrávky: 36. Hay (Matějovský), 45. Milroy (Žabka, Divíšek), 53. Žabka (Divíšek) - 12. M. Hořava (Čakajík, Nedvěd), 17. Moravec (Dušek, Nedvěd), 41. Čakajík (Nedvěd, Kudrna), 56. Kudrna (Nedvěd, Hunkes), 60. M. Hořava. Rozhodčí: Fraňo, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Macháček (Ml. Boleslav) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 3620. Třetiny: 0:2, 1:0, 2:3.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben - Vrbata, Divíšek, Boháč - Loskot, Macho, L. Pabiška - Bahenský, Gajovský, Matějovský - Nouza, Milroy, Handlovský.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Moravec, Čakajík, Derner, Trončinský, Rýgl, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček.

Třinec – Karlovy Vary 3:4sn

Branky a nahrávky: 35. Peterek (Zíb, Kohn), 47. Bonk (V. Polák, Varaďa), 52.

Bonk (V. Polák, Lojek) - 7. Kumstát (Košťál), 21. Zaťovič (Pech, D. Hruška), 49. Košťál (Kumstát), rozhodující nájezd Koštál. Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 2886.

Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 - 0:0.

Pardubice–Slavia 2:4

Branky a nahrávky: 36. Kočí (Píša, Pivko), 59. Starý (Kolář I, Kočí) - 10. Žižka (Branda, Vondrka), 20. Kadlec (Vondrka, V. Růžička ml.), 42. Jaškin (Krenželok, Jelínek), 60. Vondrka (Štefanka). Rozhodčí: Hribik, Mikula -Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:3. Diváci: 9495. Třetiny: 0:2, 1:0, 1:2.

Zápas Litvínov - Sparta (1:2) byl předehrán už ve čtvrtek.

Další program - zítra, předehrávka 10. kola: 17.00 Vítkovice - Zlín. Dohrávka 8. kola: 17.30 Karlovy Vary - Mladá Boleslav.

UDÁLOSTI KOLA

První výhra. Až v devátém kole extraligy mohlo slavit Kladno výhru. To mělo před včerejším zápasem na kontě osm porážek a pouhý bod za prohru na nájezdy se Zlínem. Včera však nájezdy v zápase s Plzní opanovali Středočeši a zvítězili 4:3.

Rozhodující nájezd proměnil Jaroslav Kalla, dvěma góly se blýskl Petr Kafka.

Pomohl jim Boston. Liberec vstupoval do tohoto týdne s bilancí tří porážek v řadě. V úterý podlehli Severočeši týmu NHL Bostonu 1:7, od té doby se jim však daří. Ve středu porazili Kladno 2:1 a včera vyloupili Mladou Boleslav, kde vyhráli 5:3. Kapitán Liberce Petr Nedvěd si připsal čtyři body.

9 0 1 1 7 20:33 3

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry