3. srpna 2010 10:33 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Stodola připomene 15 let od smrti Michala Tučného. Přijede Kolář a Fešáci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zpěvák Petr Kolář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Petr Kolář | foto: Pavel Gwužď, NextFoto

HOŠTICE (STRAKONICKO) Slavnostnější atmosféru než v minulých letech očekávají pořadatelé Setkání přátel neboli Stodoly Michala Tučného. Letos totiž uplynulo 15 let od okamžiku, kdy "poslední kovboj" odešel do muzikantského nebe.

Uctít památku nekorunovaného krále české country hudby Tučného přijedou 21. srpna i čtyřnásobný slavík Petr Kolář, Banjo band Ivana Mládka či Fešáci, řekla Michaela Richtrová z organizačního výboru.

"Tuhle příležitost jsem si nechtěl nechat ujít. I teď, kdy jsem se od trampské a country písničky odchýlil, si občas nějakou pecku z Tučného hitů zanotuji. Jsou prostě skvělé, mají melodii, rytmus i duši, a to je spolehlivá cesta, jak si najít posluchače a příznivce," uvedl Kolář, který zazpívá mimo jiné i svou oblíbenou Tučného písničku - Když si báječnou ženskou, vezme báječnej chlap.

Na podiu v Hošticích se na 13. ročníku setkání představí i Richard Tesařík, Jiří Zonyga, Lenka Dusilová, Leona Černá, Jaroslav Uhlíř, Wabi Daněk, či Schovanky. Výčet zpěváků a skupin je na webových stránkách festivalu www.kyno.cz.

Součástí festivalového programu bude soutěž začínajících a amatérských kapel o cenu Michala Tučného. O tu si v pátek 20. srpna zahrají Na starý kolena band, Lignit, Pavel Petran, Neznámi, Slepá kolej a Cava.

Populární zpěvák country music Michal Tučný zemřel 10. března 1995 ve věku 48 let. Narodil se 11. ledna 1947 v Praze a odmalička se věnoval hudbě.

Chodil do lidové školy umění, zpíval ve sboru, hrál na klavír a na kytaru.

Vyučil se prodavačem, ale prošel i mnoha jinými profesemi - dělal pošťáka, skladníka, prodával vánoční kapry. Hlavně však zpíval country.

Za svou kariéru prošel skupinami Rangers, Rivals, Greenhorns, Fešáci a Tučňáci. Na trůn české country jej pasovaly hity jako Poslední kovboj, Pověste ho vejš, Báječná ženská, Všichni jsou už v Mexiku nebo Snídaně v trávě. Podlehl dlouhé nemoci a byl pohřben právě v Hošticích.

ČTK
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!