25. ledna 2010 13:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Střelba u diskotéky, při které zemřeli dva lidé, zůstane nepotrestána

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

MOST Za incident před mosteckou diskotékou Neprakta klub v prosinci 2003 nebude nikdo potrestán. Podle nového trestního zákoníku je incident promlčený. Po divoké rvačce, při níž padlo i několik výstřelů, zůstali dva mrtví útočníci.

"Konzultovali jsme to s Vrchním státním zastupitelstvím i Nejvyšším státním zastupitelstvím. Ta věc je promlčená. Promlčecí doba se podle starého zákona počítala od posledního odročení soudu. V tomto případě by to bylo pět let od loňského listopadu a pokud by bylo další jednání tak pět let od něj. Nyní toto opatření padlo a promlčecí doba se začíná počítat od data podání obžaloby," řekla deníku Mladá fronta Dnes (MfD) mostecká okresní státní zástupkyně Naďa Voláková.

Střelba na diskotéce

Skupina mladých mužů se snažila dostat do diskotéky Neprakta klub násilím.

Poté, co je bezpečnostní služba do podniku nevpustila, začali podle státního zástupce ničit auto majitele klubu. Po dalším útoku dva muži z ochranky vystřelili do vzduchu.

Další výstřely zasáhly 18letého mladíka, který na místě zemřel. O rok starší muž podlehl zraněním o dva dny později v nemocnici.

Soud začal případ střelby před diskotékou projednávat v únoru 2005. Při potyčce mladíků s ochrankou diskotéky v prosinci 2003 její zaměstnanci dva útočníky zastřelili. Podle policie jednali v mezích nutné obrany, agresivní mladíky vyšetřovatelé naopak obvinili z pěti trestných činů.

Jan Vacek, Kamil Karas, Václav Hrubý a Jan Sláma, kterým je dnes kolem 30 let, čelili obžalobě z ublížení na zdraví, výtržnictví, násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, poškozování cizí věci a z propagace fašismu.

Za to jim hrozil až tříletý trest. Obžalovaný byl také jejich kamarád, v roce 2006 byl ale zavražděn. Pachatele, který ho zastřelil na chodbě panelového domu v Mostě, se kriminalistům nepodařilo vypátrat.

Lidovky.cz, ČTK
Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na Lidovky.cz